Avalanche Yeni Alt Ağı ile Finansal Kurumlara Odaklanıyor

avalanche yeni alt agi ile finansal kurumlara odaklaniyor

Avalanche cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Layer-1 protokolü Avalanche (AVAX) yeni alt ağıyla, finansal kurumlar için Blockchain özelleştirmesi sunuyor.

Avalanche Tarafından Finansal Kurumlara Blockchain Ağı

Layer-1 protokolü Avalanche, finansal kurumlar için bir Blockchain dağıtımı ile “Evergreen Subnets”i duyurdu. Avalanche Blockchain ağının arkasında olan Ava Labs, bir basın açıklamasında, firmaların araştırma ve geliştirme ve “üretime hazır kullanım durumları” adına kendi Evergreen alt ağlarını başlatabileceğini ifade etti.

avalanche yeni alt agi ile finansal kurumlara odaklaniyor 2

Avalanche tarafından da sunulan bir alt ağ, üyelik ve token‘ler için kendi kurallarını tanımlayan bağımsız bir Blockchain ağı olarak ifade edilebilir. Bir ya da daha fazla Blockchain ağının durumu hakkında fikir birliğine varmak adına birlikte çalışan bir grup doğrulayıcıdan (bu nokta Avalanche doğrulayıcıları) oluşuyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kurumlar, bilinen ve onaylanmış bir karşı taraflara özel, izin verilen Blockchain ağlarında stratejiler sürdürürken, Avalanche’ın yerel iletişim protokolü Avalanche Warp Messaging (AWM) aracılığıyla diğer alt ağlarla iletişim kurma becerisini koruyabilir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
580.011,92 TL 1,49%
ethereumETH/TRY
40.378,59 TL 1,95%
tetherUSDT/TRY
21,93 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.705,56 TL 6,44%
usd-coinUSDC/TRY
21,94 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
11,45 TL 1,97%
staked-etherSTETH/TRY
40.325,71 TL 2,03%
cardanoADA/TRY
7,17 TL 5,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,49 TL 2,53%
solanaSOL/TRY
407,20 TL 7,49%
Bağlantıyı kopyala