Chiliz (CHZ) Kaç TL?

chiliz 7804


1 Chiliz ne kadar? 1 Chiliz kaç TL? Chiliz kaç dolar? 1 CHZ kaç TL‘ye karşılık geliyor? Anlık CHZ fiyat bilgisine ve Chiliz ile ilgili detaylı verilerle anlık olarak bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

CHZ Grafiği

CHZ/TL Fiyat Dönüştürücü


Chiliz Nedir?

Chiliz (CHZ), fan token’ları, loyalty programları ve NFT’leri spor kulüpleri için çıkarmaya yarayan kripto paradır.  

Chiliz’in Özellikleri Nelerdir?

Chiliz’in sunduğu fan token’ları sayesinde kulüplerin taraftarlarıyla beraber etkileşimde bulunmasını sağlar. Ayrıca taraftarlar, kulübün açtığı anketlerle oylamalara katılmalarına olanak sağlar. Bu sayede taraftarlar kendi isteklerini kulübe duyurabilir.  

Chiliz Nasıl Çalışır?

CHZ, Socios.com’da fan token’larının alımı için kullanılan kripto paradır. Bunlar piyasaya sürülmeden önce borsada kilitlenir. Ardından, kullanıcılar CHZ token’ları karşılığında kilitlenen token’ları alır ve fiyatları yükseldikten sonra satabilirler. Ama bunun için ilk olarak Socios.com’da token’ları kilitleyip ardından borsalarda listelemenin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Veya taraftarlar, kulüplerin kararlarını belli alanlarda etkilemek için oy olarak kullanabilirler. Eğer ne kadar fan token’ı tutarsanız oy verme gücünüz o kadar fazla olur.

Chiliz Yorumları

İlk olarak 2016’da kurulan Socios, Chiliz sayesinde kripto para piyasası başta olmak üzere spor kulüplerini ele geçirmiş durumda. Özellikle üretilen fan token’larına duyulan talep artınca harekete geçen Socios, daha fazla kulüple anlaşıp daha fazla fan token’ı çıkarınca Chiliz fiyatları da ciddi artış gösterdi. 

Chiliz (CHZ) Nasıl Satın Alınır?

Chiliz satın almak için, ilk olarak kripto para borsasında hesap açmanız gerekir. Ardından hesap açtıktan sonra kimlik doğrulama işlemleri yapmanız gerekir. Eğer doğrulama işlemlerindeki adımların tamamı yerine getirilirse kolayca Chiliz alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Lirası ile Chiliz (CHZ) Alma

Türk Lirası ile CHZ satın almak için Binance, Paribu, Bitay ve Felixo kullanabilirsiniz.

Kredi Kartıyla Chiliz (CHZ) Satın Alma

  1. Kullandığınız kripto para borsasında “Kripto Al” bölümüne gidin.
  2. Kripto para olarak Chiliz (CHZ) ve para birimi olarak Türk Lirası’nı (TRY) seçin.
  3. Kredi kartı numarası ve istenilen ödeme bilgilerini eksiksiz girin.
  4. İşlemi onaylayın ve sonraki aşamaya geçin
  5. Bu aşamada banka size bir kod verecektir. Bu kodu doğru girdiğiniz takdirde tüm işlemleriniz tamamlanmış gözükür.
  6. Eğer banka ödeme detaylarını onaylarsa satın aldığınız CHZ’ler borsadaki cüzdanınıza aktarılacaktır.

Ama kripto para borsalarında kredi kartı işlemleri yüksek komisyon içerir ve bankalar herhangi bir nedenden dolayı ödemeyi reddedebilir.

Üçüncü Parti Ödeme Yöntemleriyle Chiliz (CHZ) Satın Alma

  1. Borsanın TL ile kabul ettiği ödeme araçlarından birini seçin.
  2. Borsanın seçtiği üçüncü parti ödeme aracında hesabınızı oluşturun.
  3. Ardından banka hesabınızdan üçüncü parti hesabınıza ve sonrasında borsa hesabınıza aktarma işlemi gerçekleştirin.
  4. Sonrasında yatırdığınız para ile borsalarda CHZ alımı yapabilirsiniz.

Üçüncü parti uygulamaları, size hem düşük komisyon ücreti ödemenizi sağlar hem de kolayca nakit transferleri sağlayarak kripto para alımınızı kolaylaştırır. Bu sayede kredi kartı işlemleri gerçekleştirmenize gerek kalmaz. Ayrıca üçüncü parti uygulamalarında para yatırma işlemlerinizin reddedilme olasılığı yoktur. Son olarak, üçüncü parti ödeme hizmetleri üzerinden kripto para alım satımı Merkez Bankası tarafından yasaklandı.

EFT/Havale İşlemleri ile CHZ Satın Alma

EFT/Havale işlemleri aracılığıyla CHZ satın almak için, ilk olarak borsaların para aktarma sekmesine gitmeniz gerekir. Ardından bankadaki TL hesabınızı tanıttıktan sonra borsa hesabınıza fon aktarmanız gerekir. Fonlarınızı aktarma tamamlandıktan sonra borsalar üzerinden alım gerçekleştirebilirsiniz. Fonlar aktarıldıktan sonra banka ve borsa size bilgilendirme maili yollar. Bilgilendirme mailini aldıktan sonra CHZ token’larını borsadaki TL’leriniz ile Chiliz satın alabilirsiniz.

Chiliz Satın Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Chiliz’i kim geliştirdi?

Chiliz, Socios.com tarafından geliştirildi.

Chiliz, hangi kavramı hayatımıza soktu?

Chiliz, fan token kavramını hayatımıza soktuğu söylenebilir. Bu sayede kulüpler için etkin bir pazarlama aracı üretti.

Chiliz fiyatı neye göre belirleniyor?

Chiliz fiyatı, sponsorluk anlaşmaları, kripto para piyasalarındaki gelişmelere ve arz talebe göre belirlenir.

Chiliz nasıl üretiliyor? Chiliz nasıl kazanılır?

Chiliz üretimi, firmanın kontrolü üzerinde yapılır.

Chiliz kazanmak için kripto para borsalarında alım satım işlemleri, stake ettirme ve ödemeleri CHZ olarak almanız gerekir. Ödemeleri Chiliz olarak almak için, CHZ’yi destekleyen online cüzdan hesabı açıp adreslerinizi paylaşmanız gerekir. Borsalarda ise, kripto para işlemleri üzerinden CHZ miktarınızı artırabilirsiniz. Borsalarda CHZ kazanmak için ilk olarak CHZ satın alıp yükseldiği zaman satıp düştüğü zaman aldıktan sonra elinizdeki CHZ’leri artırabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise kilitlenen fan tokenlarından alıp Chiliz olarak fiyatı yükseldikten sonra satabilirsiniz.

Chiliz (CHZ) almak için en az kaç Türk Lirası gerekir?

Kripto para borsaları, Chiliz almak için herhangi bir üst sınır koymaz. Ama borsalar, komisyon oranları, likidite sağlama ve karlılıklarına göre koyacağı miktarlar değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden herhangi bir borsada hesap açmadan önce minimum yatırma gereksinimlerine bakmanızı öneririz.

Chiliz’lerimi hemen satıp paraya çevirebilir miyim?

Kripto para borsalarında Chiliz’lerinizi satıp kolayca paraya çevirebilirsiniz. Bunun için al-sat kısmına tıklayıp Chiliz satış emrini verdikten sonra istediğiniz para birimine çevirebilirsiniz. Sattıktan sonra ise borsanızdaki fonlarınızı banka hesabınıza iletebilirsiniz.

Satın aldığım Chiliz’lerimi nasıl saklayacağım?

Chiliz’lerinizi borsa hesaplarınızda, online cüzdanlarda veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. Eğer çok sık alım satım işlemi yapacaksanız, borsada tutmanız en iyi seçenek olacaktır. Satın aldığınız Chiliz’lerinizi tercihlerine en uygun borsada veya soğuk cüzdanlarda tutabilirsiniz.

Chiliz ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Başta Chiliz olmak üzere Bitcoin, Ethereum haberleri kripto paralarla ilgili son dakika gelişmeleri BTCHaber üzerinden takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu sayfadaki veriler, kripto para veri sağlayıcısı Coingecko tarafından sağlanmaktadır. Veriler gecikmeli olabilir. BTCHaber.com Coingecko tarafından sağlanan verilerin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Ata Tekeli

Ata Tekeli

Şu an İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde okuyan Ata Tekeli, teknoloji hakkında yazmaya 2 sene önce başladı. İlk olarak teknoloji haberleri üzerinden çalışmalarını yürüterek kariyerine başlasa da zaman içerisinde blockchain ve kripto varlık alanlarına girdikten sonra ilk olarak blockchain haberleri sonrasında da rehber editörlüğü işlerini yürütüyor. Blockchain alanında ilk olarak öğrenci kulübü kurmakla başlayan yolculuğum, sonrasında öğrenci kulüplerinin oluşturduğu bir öğrenci birliğinin kuruluşunda rol aldı. İlk öğrenci topluluğu kurma işinden sonra Blockchain Education Network’de (BEN) aktif faaliyet gösteren BEN Turkey kuruluşunun kuruluşunda rol aldı ve 1 yıl boyunca teknoloji ve AR-GE biriminde görev aldı. Tüm bu işlerin gerçekleştiği esnada İstanbul Üniversitesi Blockchain Kulübü kurucu başkan yardımcılığını yürütmüş olarak aynı anda dünyanın en büyük hızlandırma programı olan Mousebelt ve Google öğrenci kulüp ağına sokulmasında önemli rol oynadım. Tüm bu tecrübelerim dışında, Mart 2020 yılından itibaren startup kurma girişimlerinde de bulunarak ilk tecrübemi Coronathon’da yaşadım. Coronathon’da ilk 30’a girip ardından ikinci girişim tecrübem olan İstanbul Blockchain Okulu’nun Sprint etkinliğine katıldım ve orada da finalist olarak sunumları gerçekleştirdik. Sonrasında girişim kurmak için farklı seçenekleri arayarak en sonunda Şubat 2020’de üçüncü girişimimi kurmaya kalktım ve şu ana kadar TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var Ege Bölgesi finalinde ilk 6 takımın içinde yer alıyorum. Ayrıca akademik alanda da çalışma yürüterek İstanbul Üniversitesi’nde blockchain alanında çalışmaların gerçekleştirilmesine programlama eğitimi ve diğer projelerin yönetiminde aktif rol alıyorum. Kriptomeda ekibine şubatın ilk haftasında girsem de altı ay içerisinde SEO ve rehber içeriklerinin üretiminde aktif rol aldım ve şu anki çalışmalarımı blockchain alanında finans, veri analizi ve programlama ile sistem tasarımı konularında çalışmalarımı yoğunlaştırmış olup Almanca öğrenip IELTS çalışmaları yapıyorum. Son olarak, kripto varlık alanında farklı piyasalarda araştırmalar gerçekleştirip, aktif olarak farklı varlıklara farklı piyasalar ve araçlar üzerinden etkileşime giriyorum.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.547,62 TL 1,80%
ethereumETH/TRY
33.589,29 TL 1,99%
tetherUSDT/TRY
19,19 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.236,53 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
19,11 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,50 TL 1,73%
cardanoADA/TRY
7,14 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 2,64%
staked-etherSTETH/TRY
33.525,13 TL 1,94%
matic-networkMATIC/TRY
21,51 TL 1,57%
Bağlantıyı kopyala