bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,838.37 1.65%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,456.63 1.33%
bnb
BNB (BNB) $ 577.06 1.12%
solana
Solana (SOL) $ 160.87 2.92%
xrp
XRP (XRP) $ 0.624597 14.48%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.448616 4.13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.124776 2.01%

Blockchain Haberleri

BTCHaber’in Blockchain haberleri sayfası üzerinden alanında uzman yazarların derlediği Blockchain haber, analiz ve yorumlarına ulaşabilirsiniz. Blockchain haberleri, son dakika gelişmeleri ve on-chain analizleri… Hepsi ve daha fazlası BTCHaber’de.

Blockchain ne demek? Kripto paraların ana akımda büyük bir popülariteye ulaşmasıyla “Blockchain nedir?” sorusu da sıklıkla sorulmaya başlandı. Blockchain, veri bloklarının merkezsiz ve dağıtık bir şekilde bir araya gelerek oluşturduğu işlem kayır defteridir. Blockchain’e yönelik ilk çalışmalar 1990’lı yıllarda hash ağacı konseptinden yola çıkarak atılmıştır. Ancak 2008 yılında Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in Blockchain teknolojisi üzerinde geliştirildiğini duyurdu ve Blockchain kavramı BTC ile birlikte hayatımıza girmiş oldu. Blockchain teknolojisinin kullanım alanları neler? Blockchain teknolojisi günümüzde eğitimden sağlığa, spordan sanata birçok farklı alanda kullanılıyor. Ancak Blockchain teknolojisinin ilk ve en temel kullanım alanı olarak finans sektörü öne çıkıyor. Verileri, değiştirilemez şekilde depolama yeteneği ile öne çıkan Blockchain, dijital bilgileri, bloklarda gruplandırır. Birden fazla bloğun uç uca eklenmesiyle Blokzinciri yani Blockchain meydana gelir. Bir Blockchain’de binlerce, hatta milyonlarca node yer alır ve bu node’lar fikir birliği algoritmalarıyla verileri güvenli, şeffaf ve merkezsiz bir şekilde depolar. Blokzincirler şeffaf olfukları kadar yüksek derecede gizlilik de sağlarlar.

Blockchain Haber Merkezi

Başta Bitcoin, Ethereum gibi popüler kripto para birimlerinin on-chain verilerine dair özel haberler, raporlar, analizler ve yorumlar… Alanında uzman yazarlarımızın derlediği Blockchain haberleri BTCHaber’de. Bu sayfa üzerinden Blockchain haberlerine tek tıkla ulaşabilir, gündemi sıcağı sıcağına anbean takip edebilirsiniz. Blockchain nasıl çalışır? Çok farklı sektörlerde merkezsizliği ve şeffaflığı arttırmak amacıyla kullanılan Blockchain teknolojisi, birçok iş modelinde devrimsel değişiklikler yaratmayı şimdiden başardı. Zira geçmişte güvenliği ve gizliliği arttırmak amacıyla ihtiyaç duyulan her türlü aracı, Blockchain teknolojisiyle birlikte risksiz ve daha şeffaf bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Blockchain teknolojisi, dağıtık, merkezsiz, şeffaf ve anonim bir çalışma yapısına sahip olduğundan merkezi sistemlere nispeten çok daha az risk barındırıyor. Öyle ki Blockchain’de bloklardaki veri kayıtlarını silmek veya değiştirmek için dünyanın dört bir yanında milyarlarca kopyası olan bu blokların her birinin tek tek değiştirilmesi gerekiyor. Bu nedenle Blockchain’e müdahale etmek neredeyse imkansız hale geliyor.
Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.