Solana (SOL) Kurucusundan Güncelleme Çağrısı

solana sol kurucusundan guncelleme cagrisi

Solana Blockchain ağının kurucu ortaklarından olan Anatoly Yakovenko, Solana topluluğuna son güncelleme hakkında bir çağrıda bulundu. Kurucu ortak tarafından yapılan çağrıda doğrulayıcıların bir an önce yeni güncellemeye geçmesi gerektiği belirtildi.

Solana’nın Büyük Güncellemesine Dair Yeni Detaylar

Solana’nın arkasındaki şirket olan Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, tüm doğrulayıcıları Blockchain Node’un en son sürümü olan 1.13.5’e güncellemeye çağırdı. Solana’nın yeni güncellemesi Anatoly Yakovenko’ya göre, UDP tabanlı protokollerin aşırı yüklenmesinden kaynaklanan tüm Solana ağ kesintileri sorununu çözüyor.

Söz konusu bu sorun, henüz test aşamasında olan Solana ağının uzun süreli kapanmalarına ve erişimin sağlanamamasına neden olmuştu. Solscan’e göre, Solana ağındaki en büyük doğrulayıcıların büyük bir kısmı henüz güncelleme işlemini gerçekleştirmedi. Tüm doğrulayıcıların sadece yüzde 44.53’ü en son sürüme güncelledi. Bu verilere göre, yeni güncelleme tüm Solana doğrulayıcılarının yarısından fazlası tarafından kullanılmıyor.

solana sol kurucusundan guncelleme cagrisi 2

Solana için oldukça önemli olan bu güncellemeye dair yükseltme oranının düşük kalması, topluluğun hala Solana’nın bir Blockchain olarak performansı hakkında bazı sorunlar nedeniyle yaşadığının bir göstergesi. Blockchain Node’unun büyük veri sunucuları tarafından bloke edilmesi, merkezi depolamalar, uzun süreli kesintiler ve kurucu ortağın kişisel olarak doğrulayıcılardan güncelleme istemek zorunda kalması da pek çok soruyu gündeme getiriyor. Bu durum ayrıca Solana Blockchain ağına olan güvensizliği de beraberinde getiriyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
309.016,44 TL 0,29%
ethereumETH/TRY
21.944,46 TL 2,56%
tetherUSDT/TRY
18,64 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.022,17 TL 0,79%
binance-usdBUSD/TRY
18,68 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
7,04 TL 1,61%
cardanoADA/TRY
5,95 TL 3,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,51 TL 3,90%
matic-networkMATIC/TRY
15,52 TL 4,68%
Bağlantıyı kopyala