Haftanın Önemli NFT Haberleri

haftanin onemli nft haberleridf

NFT sektörü hemen hemen her gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte inceleyelim.

  • Crawley Town’dan NFT Sahibi Taraftarlara Özel Forma
  • eBay, NFT ve Metaverse Odaklı Ticari Marka Başvurusu Yaptı
  • Magnum’dan Yeni NFT Koleksiyonu
  • ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Blockchain Semineri Düzenliyor
  • Meta, ABD’de Ethereum ve Polygon NFT’lerini Test Etmeye Başladı

Crawley Town’dan NFT Sahibi Taraftarlara Özel Forma

İngiltere’nin dördüncü seviyedeki Football League Two’da yer alan futbol takımı Crawley Town, ABD’li kripto yatırım şirketi WAGMI United tarafından satın alınmıştı. Crawley Town şimdi sadece NFT alan taraftarlara özel forma veren ilk kulüp olarak ekosistemi destek verecek.

crawley towndan nft yatirimcilarina ozel forma

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

eBay, NFT ve Metaverse Odaklı Ticari Marka Başvurusu Yaptı

NFT ve metaverse kavramlarının hızla gelişmesi ile bu alana yapılan yatırımlar da artmaya başladı. Bu artış ile beraber birçok ünlü marka da NFT ve metaverse odaklı ticari marka başvuruları yapmaya başladı. Son olarak dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan eBay‘dan bir hamle geldi.

haftanin onemli nft haberlerid

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Magnum’dan Yeni NFT Koleksiyonu

NFT‘ler birçok şirketin dikkatini çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl trend olmayı başaran NFT sektörü bu yıl da konuşuluyor ve özellikle şirketler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Bu kez uluslararası fotoğraf ajansı Magnum, NFT koleksiyon çıkardığını duyurdu.

haftanin onemli nft haberleriyg

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Blockchain Semineri Düzenliyor

Blockchain, birçok kurum, kuruluş ve şirketlerin kullanmaya başladığı bir teknoloji haline geldi. Gelişimini sürdürmeye devam eden Blockchain teknolojisini daha iyi öğrenmek ve bu konuda insanları eğitmek amacıyla ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, web seminerleri düzenleyeceğini açıkladı.

haftanin onemli nft haberlerit

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Meta, ABD’de Ethereum ve Polygon NFT’lerini Test Etmeye Başladı

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, geçtiğimiz aylarda Instagram’da NFT’leri test etmeye başlamıştı. Bu konuda çalışmalarını sürdüren Meta’dan yeni hamle geldi. Şirket, ABD’li içerik oluşturucular için Facebook’ta NFT’leri kullanıma sunmaya başladı.

meta reu 1789520

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.462,68 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
31.214,04 TL 6,44%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.106,67 TL 8,08%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,14 TL 9,28%
cardanoADA/TRY
8,45 TL 12,98%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala