Crawley Town’dan NFT Sahibi Taraftarlara Özel Forma

crawley towndan nft yatirimcilarina ozel forma

İngiltere’nin dördüncü seviyedeki Football League Two’da yer alan futbol takımı Crawley Town, ABD’li kripto yatırım şirketi WAGMI United tarafından satın alınmıştı. Crawley Town şimdi sadece NFT alan taraftarlara özel forma veren ilk kulüp olarak ekosistemi destek verecek.

Ligin 12.’si Crawley Town, NFT Sahibi Taraftarlarını Güldürecek

Nisan ayında WAGMI United, İngiliz futbol takımı Crawley Town‘ı satın aldı. Kripto para yatırım şirketi, bu satın almayı yaparken ‘statükoyu sarsma’ ve mülkiyete modern bir yaklaşım getirme sözü verdi. Şimdi ise bu konudaki belki de ilk adım atılıyor.

crawley towndan nft yatirimcilarina ozel forma 2

Crawley Town’nın ortak sahibi Preston Johnson konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı

“Geçen sezon kulüp mağazasında iki farklı forma sattı. Bu, bu sezon için de aynı olacak, ancak bunun üzerine üçüncü bir forma NFT aracılığıyla satılacak. Bir NFT’niz varsa alabileceğiniz özel bir forma olacak ve ardından iki seçenek sunulacak. Bu, kulüp için son derece karlı olacak”

Belirtilen NFT planı için tarih temmuz ayı.

Joe‘nun haberine göre, kulübün önümüzdeki ay açıklayacağı NFT’ler, ülke dışından satın alan hayranlar için sanal sezonluk bilet görevi görecek. NFT’lere yatırım yapanlara, kulübün nasıl yönetildiği konusunda söz sahibi olma şansı verilmesi gibi ayrıcalıklar da verilecek. 

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.488,62 TL 0,62%
ethereumETH/TRY
35.867,59 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.895,13 TL 0,45%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,29%
cardanoADA/TRY
10,55 TL 5,45%
xrpXRP/TRY
6,94 TL 1,57%
binance-usdBUSD/TRY
17,87 TL 0,41%
solanaSOL/TRY
847,49 TL 0,03%
polkadotDOT/TRY
169,86 TL 0,40%
Bağlantıyı kopyala