Magnum’dan Yeni NFT Koleksiyonu

david hurn magnum photos lon20073

NFT‘ler birçok şirketin dikkatini çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl trend olmayı başaran NFT sektörü bu yıl da konuşuluyor ve özellikle şirketler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Bu kez uluslararası fotoğraf ajansı Magnum, NFT koleksiyon çıkardığını duyurdu.

Magnum NFT Koleksiyonunu Başlattı

Uluslararası bir fotoğraf ajansı olan Magnum, üç NFT koleksiyonu çıkardığını açıkladı. Şirketin 75. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak piyasaya sürülen ilk koleksiyon, 12 Temmuz’a kadar Foundation’da yer alacak. Koleksiyon, Magnum’un 1940’lardan günümüze kadar olan tarihini kapsayan arşivinden bir seçki içeriyor.

magnumdan yeni nft koleksiyonu

Koleksiyonu satın alacaklar, ilk kez Magnum’un tarihi arşivine ve 20. ve 21. yüzyılın en beğenilen fotoğraflarına sahip olabilecek.

75 fotoğraftan oluşan bu ilk koleksiyonun küratörlüğünü Obscura’nın fotoğrafçısı ve kurucu ortağı Alejandro Cartagena yapıyor. Cartagena konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

Magnum’un geniş arşivine bakmak, bir dil olarak fotoğrafın gelişen tarihine bakmaktır. Blockchain teknolojisinin ortaya çıkmasıyla birlikte fotoğrafçılık başka bir ufka doğru ilk adımlarını attı.

Magnum fotoğraf başkanı Olivia Arthur ise şunları ekledi:

NFT dünyası yeni, heyecan verici. 75 yıldır devam eden bir marka için bazı yönlerden de göz korkutucu. Blockchain teknolojisinde fotoğrafların yerini öğrenmeye, denemeye ve anlamaya hevesliyiz. NFT ve Blockchain’in fotoğraf endüstrisi için geniş anlamda önemli hale geleceğine inanıyorum.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala