Wells Fargo ve HSBC, Blockchain Tabanlı Sistemlerini Genişletiyor

wells fargo ve hsbc blockchain tabanli sistemlerini genisletiyorasf

Blockchain teknolojisi hızlı bir şekilde gelişme kaydederken, bu alandaki çalışmalarda hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Son olarak çıkan haberlere göre; Wells Fargo (WFC) ve HSBC, offshore yuan’ı da içerecek şekilde döviz işlemlerini halletmek için Blockchain tabanlı sistemlerini genişletti.

Wells Fargo ve HSBC, Blockchain Tabanlı Sistemlerini Genişletme Kararı Aldı

Bankacılık devleri, blockchain tabanlı sistemi kullanarak 200 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. Baton Systems’ın Blockchain ilham alan CORE dağıtılmış defter teknolojisi üzerine inşa edilmiş HSBC’ye özel teknolojiyi kullanıyor.

lider sirketler blockwells fargo ve hsbc blockchain tabanli sistemlerini genisletiyorasfhain teknolojisini kullaniyor

Dünyanın önde gelen bankalarının çoğu, son yıllarda Blockchain teknolojisini takas ve mutabakat gibi süreçlere entegre ediyor. Örneğin, JPMorgan’ın sabit getirili piyasalarda kısa vadeli ticaret için token kullanan Onyx ağı, 2020’deki başlangıcından bu yana şu anda 300 milyar doların üzerinde işlem hacmi gerçekleştirdi.

Son olarak hatırlatmak gerekirse İngiltere merkezli çok uluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi HSBC, Contour platformu aracılığıyla Çinli otomobil üreticisi SAIC Motor ile Suudi Arabistan’daki MG otomobillerinin özel acentesi olan Taajeer Group arasında Blockchain abanlı bir ticaret finansmanı işlemi gerçekleştirdi. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
316.577,68 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
23.971,94 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,35%
bnbBNB/TRY
5.409,29 TL 0,98%
usd-coinUSDC/TRY
18,62 TL 0,52%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,31%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,86 TL 3,25%
cardanoADA/TRY
5,97 TL 1,05%
matic-networkMATIC/TRY
17,25 TL 0,20%
Bağlantıyı kopyala