theCHIVE, Mimarisinin Bir Kısmını Blockchain’e Taşıyor

thechive mimarisinin bir kismini blockchaine tasiyor

theCHIVE, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren bir e-ticaret platformu. Aylık 10 milyon kullanıcıya sahip olan theCHIVE, mimarisini bir kısmını Blockchain tabanlı bir platforma taşıdığını açıkladı. Bunun için Acala seçildi. theCHIVE, Acala ile birlikte Polkadot’a giriş yapıyor.

theCHIVE, Blockchain için Acala’yı Seçti, Polkadot’a Geliyor

E-ticaret platformu theCHIVE, Blockchain dünyasına adım atıyor. Bunun için resmi duyuru Acala’dan geldi. Acala’nın Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Reecer tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre, e-ticaret çözümü sağlayıcısı Project Venkman, teknik ortağı olarak Acala’yı seçti.

thechive mimarisinin bir kismini blockchaine tasiyor 2

Bu ortaklık sonucunda Acala, Project Venkman’ın müşterilerinden biri olen theCHIVE’in sadakat programı ve dijital koleksiyonu için teknik temeli sağlayacak.

Bu arada theCHIVE‘in Bill Murray, Chris Farley ve John Daly gibi ünlülerle işbirliği yapan bir platform olduğunu da söyleyelim.

Project Venkman’ın CEO’su Gavin Gillas konuyla ilgili şunları söyledi:

“Acala ile ortak olmaktan ve dünya çapındaki markalara ve topluluklara yeni bir ödül sınıfı getirmek için Polkadot ekosisteminde çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. DeFi, tüketicilere sadakat ödüllerine sahip olmaları için pek çok fırsat sunuyor ve önümüzdeki aylarda milyonlarca kullanıcı için bunu gerçekleştirmek için Acala ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala