Polygon’un Planlanan Hard Fork’u Gerçekleşti

polygonun planlanan hard forku gerceklesti

Ethereum ölçeklendirme projesi olan Polygon’un PoS geliştiricileri geçtiğimiz günlerde hard fork için oylama talebinde bulunmuştu. Yapılan oylama sonucunda Polygon’un bu hard fork’u onaylandı ve Polygon’un hark fork’u başarılı bir şekilde tamamlandı.

Polygon, Hard Fork’un Tamamlandığını Açıkladı

Polygon Blockchain ağının arkasındaki şirket olan Polygon Labs’tan yapılan açıklamaya göre Polygon’un hard fork’u başarılı bir şekilde gerçekleşti. Söz konusu hard forkta yer alan iki teklif geliştiriciler tarafından geçtiğimiz ay oylamaya sunulmuştu.

polygonun planlanan hard forku gerceklesti 2

Oylamaya katılan Polygon doğrulayıcı ekiplerinin yüzde 87’sinden fazlası hard fork’u onayladı. Oylama sürecinde sadece 15 doğrulayıcı ekibi bulundu. Aktif doğrulayıcı sayısının 100 ile sınırlı olduğunu düşündüğümüzde katılım sayısının oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Sunulan ilk teklif, bir Blockchain ağında işlem yapmak için ödenen bir ücret olan gas ücretlerini belirleyen bir sistemi ayarladı. Yeni sistem ağda çok fazla etkinlik olduğunda gas ücretlerini düşük tutmayı hedefliyor.

Bir diğer teklif ise, bir doğrulayıcı düğüm geçici olan Blockchain ağının yeni bir sürümünü oluşturan bilgileri aldığında meydana gelen sık yenilenen düzenlemeleri önleme çabasının bir parçası olan bir veri bloğunun tamamlanması için gereken sürenin düşürülmesini içeriyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
445.990,90 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
30.889,42 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,51%
bnbBNB/TRY
5.988,49 TL 3,06%
xrpXRP/TRY
7,88 TL 1,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,13%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,80%
matic-networkMATIC/TRY
22,01 TL 0,77%
Bağlantıyı kopyala