Oyun Stüdyosu Square Enix, Blockchain Oyunları Yayınlamayı Planlıyor

oyun studyosu square enix blockchain oyunlari yayinlamayi planliyor

Oyun stüdyolarının Blockchain tabanlı teknolojilerle yakınlaşması devam ediyor. Dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Square Enix, Blockchain alanında çalışmalarına devam ediyor. Yakın zamanda Blockchain tabanlı oyunlar çıkarmaya hazırlanan Square Enix cephesinden yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Şirket birden fazla Blockchain tabanlı oyun yayınlayacak.

Square Enix Cephesinden Yeni Blockchain Hamlesi

Japonya merkezli dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Square Enix, kısa bir süre önce 3 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilen Finansal Sonuçlar Özeti raporunu yayımladı. Yayımlanan rapora göre Square Enix, Blockchain alanında çalışmalara hız kesmeden devam edecek.

oyun studyosu square enix blockchain oyunlari yayinlamayi planliyor 2

Square Enix CEO’su ve Başkanı Yosuke Matsuda’nın açıklamalarına göre şirket bir süredir üzerinde çalıştığı Blockchain tabanlı oyunlar şirketin öncelikleri arasında yer alıyor. Yosuke Matsuda açıklamasında, Blockchain’in şirketin geleceğinde büyük ölçüde yer aldığını dile getirdi.

Bununla birlikte Square Enix, yeni Blockchain oyunlarının yanında NFT içeriklerine de sıcak bakıyor. Şirket, NFT ve Blockchain alanında öncü oyun stüdyolarından birisi oldu. Şirket kısa bir süre önce Final Fantasy NFT’leri oluşturmuş ve bunları satışa çıkarmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.421,54 TL 0,60%
ethereumETH/TRY
33.446,80 TL 0,49%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,52%
bnbBNB/TRY
6.231,36 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,51%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
6,66 TL 2,11%
staked-etherSTETH/TRY
33.375,80 TL 0,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 2,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,61 TL 1,07%
Bağlantıyı kopyala