LayerZero CEO’su Hack İddialarına Yanıt Verdi

layerzero ceosu hack iddialarina yanit verdi

Zincirler arası bir uygulama platformu olan LayerZero’nun hacklendiği iddia edilmişti. LayerZero CEO’su konu hakkında açıklama yaptı.

LayerZero CEO’sundan Hack Açıklaması

LayerZero CEO’su, LayerZero’nun hacklendiği iddiaları hakkında açıklama yaptı. LayerZero CEO’su Bryan Pellegrino, Stargate körüsüyle bağlantılı olarak iki kritik güvenilir üçüncü taraf güvenlik açığının olduğu iddialarını reddetti.

layerzero ceosu hack iddialarina yanit verdi 2

Konu hakkında açıklama yapan Bryan Pellegrino, “Söz konusu iddiaların doğruluğunun olmadığını söyleyebilirim. Bu, gerçeklere dayalı olarak yüzde 100 yanlış ve sizden projede çalışmış herhangi bir denetçiyle konuşmanızı tavsiye ediyorum.” dedi.

LayerZero’nun rakibi olan yine zincirler arası protokol Nomad’ın kurucusu ve CTO’su olan James Prestwich gün içinde LayerZero’nun hacklendiği yönünde iddialarda bulunmuştu. Prestwich, iki güvenlik açığının şu anda iki taraflı bir multisig üzerinde olan LayerZero aktarıcıdan dolayı yaşandığını belirtmişti. Son olarak Prestwich, “LayerZero geliştiricilerinin söz konusu güvenlik açıklarından haberdar olduğunu ve bu güvenlik açıklarını duyurmak yerine konuyu başka bir şekilde ele almayı seçtiğini belirttiğini” dile getirmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.071,55 TL 0,16%
ethereumETH/TRY
33.599,26 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.208,71 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
8,77 TL 1,79%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,43%
staked-etherSTETH/TRY
33.495,72 TL 0,12%
matic-networkMATIC/TRY
20,80 TL 1,60%
Bağlantıyı kopyala