Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (3-10 Temmuz)

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 temmuz

Kripto para piyasası zor dönemden geçerken, kripto para sektörü her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ederken her hafta kripto para sektörü ile ilgili birçok yeni gelişme yaşanıyor.

Citibank: UST’nin Çöküşü USDT’den Çıkışları Tetikledi

Citibank, kısa süre bir kripto para raporu yayımladı. Yayımlanan raporda, kripto para birimlerinin şimdilerde zirveden çok uzakta olduğu ve terraUSD‘nin (UST) çöküşünden sonra stablecoin’lerle ilgili endişelerin artmasıyla birlikte en büyük stablecoin olan Tether’den (USDT) de çıkışların arttığı vurgulandı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 temmuze

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Shiba Inu Ödemeleri, BitPay ile 179 Ülkede Etkinleştirildi

Popüler meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) ile ilgili olarak yeni gelişmeler meydana geliyor. Genellikle yakım haberi ile sık sık gündeme gelen Shiba Inu bu kez ödeme yöntemi olarak kullanılması ile gündemde yer alıyor.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 temmuz1

Bilindiği üzere BitPay resmi olarak Shiba Inu’yu (SHIB) geçtiğimiz yıl aralık ayında desteklemeye başlamıştı. Bu destekle beraber meme kripto para birimi ödeme yöntemi olarak benimsenmesi de artış göstermeye başladı.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

PayPal, Bitcoin ve Ethereum Desteği Sunmaya Başladı

Online ödeme platformu Paypal, kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği özelliği duyurdu. PayPal kullanıcıları artık dış adreslere göndermek için Bitcoin ve Ethereum’larını kişisel PayPal cüzdanlarına çekebilecek.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 temmuzdfs

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Twitter, Elon Musk’ın İstediği Verileri Vermeyi Kabul Etti

Kurduğu TeslaSpaceX ve PayPal gibi şirketlerin yanı sıra kripto sektöründe de oldukça büyük bir üne kavuşan Elon Musk, yakın zamanda Twitter’ı satın alma haberleri ile bilinirliği iyice artmış durumda. Hisse değerinin üzerinden bir fiyat ödeyerek Twitter’ı satın alan Musk, yakın zamanda yönetim kurulundan da onay almıştı. Son olarak Twitter, Musk’ın istediği yeni verileri de vermeyi kabul etti.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 temmuzasd

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Spencer Dinwiddie’nin Blockchain Platformuna, Milyon Dolarlık Yatırım

Son dönemde birçok kripto para şirket finansman turlarından oldukça önemli gelirler elde ediyor. Bu kez NBA yıldızı Spencer Dinwiddie’nin kurucu ortağı olduğu sosyal Blockchain platformu Calaxy, 26 milyon dolar topladığını duyurdu.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 temmuzddf

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala