Twitter, Elon Musk’ın İstediği Verileri Vermeyi Kabul Etti

Twitter Elon Muskin İstediği Verileri Vermeyi Kabul Etti

Kurduğu Tesla, SpaceX ve PayPal gibi şirketlerin yanı sıra kripto sektöründe de oldukça büyük bir üne kavuşan Elon Musk, yakın zamanda Twitter’ı satın alma haberleri ile bilinirliği iyice artmış durumda. Hisse değerinin üzerinden bir fiyat ödeyerek Twitter’ı satın alan Musk, yakın zamanda yönetim kurulundan da onay almıştı. Son olarak Twitter, Musk’ın istediği yeni verileri de vermeyi kabul etti.

Twitter, Elon Musk'ın İstediği Verileri Vermeyi Kabul Etti

Elon Musk, Twitter’dan Daha Çok Veri İstedi, Twitter Verdi

 Insider tarafından paylaşılan bilgilere göre, Elon Musk’ın avukatları, geçtiğimiz hafta Twitter’ın verdiği verilerin yetersiz olduğunu iddia eden başka bir mektup gönderdi. Twitter tarafında konuya aşina bir kişiye göre ise Twitter, bu hafta Musk’a gerçek zamanlı API verileri de dahil olmak üzere daha fazla bilgi vermeyi kabul etti.

Bazı kullanıcılar bu yeni verileri Musk‘ın yeni bilgilerle değiştiğini savunarak yakında anlaşma fiyatını yeniden müzakere etmeye çalışabileceğinin bir işareti olarak görüyor.

Son olarak Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolar teklif ettiğini ve satın alımın tamamlanması sonrası hissedarların hisse başına 15.44 dolar kâr elde edeceğini hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala