Kripto Oyun Platformu Fractal, Polygon’a Genişliyor

kripto oyun platformu fractal polygona genisliyor

Artık Amazon’un sahibi olduğu popüler canlı yayın platformu Twitch’in kurucu ortağı Justin Kan tarafından kurulan kripto oyun platformu Fractal, yeni ortaklığını duyurdu. Fractal, Blockchain şirketi Polygon’a genişleyeceğini açıkladı.

Fractal ve Polygon Ortaklık Kurdu

İlk olarak Solana Blockchain ağında faaliyet gösteren, popüler canlı yayın platformu Twitch’in kurucu ortağı Justin Kan tarafından kurulan oyun odaklı kripto pazar yeri Fractal, Polygon Blockchain ağına genişleyeceğini açıkladı.

Fractal tarafından yapılan açıklamada, Fractal’ın ilk olarak en iyi 30 Polygon oyunuyla çalışacağını duyurdu. Fractal açıklamasında, popüler Polygon oyunları arasında Decentral Games, Aavegotchi, Derby Stars ve Sunflower Land yer alıyor.

kripto oyun platformu fractal polygona genisliyor 2

2023 yılı itibariyle kripto para birimleri fiyatlarında artış görülmeye başlanmıştı. Özellikle Axie Infinity’nin başarısı sonrasında hem yeni hem de mevcut Blockchain oyunları yerleşik kullanıcılar tarafından ilgi görmeye başlamıştı.

Polygon Blockchain ağını kullanarak Fractal, inşa edilmekte olan pek çok projesinin gelişimini ve erişilebilirliğini artırmayı hedefliyor. Şirket açıklamasında bu tercihlerinde Polygon’da bulunan 200’ün üzerindeki oyunun piyasaya sürülmüş olduğunu söyledi. Konu hakkında açıklama yapan Polygon Foundation Kurucu Ortağı Sandeep Nailwal şu ifadeleri kullandı:

Fractal Blockchain oyunlarının keşfi için çok önemli bir merkez olarak ortaya çıktı. 2023 yılında web3 oyunlarını kitle pazarına sunduğumuz yıl haline getirmeyi amaçlıyoruz.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.296,46 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
29.465,23 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.736,61 TL 0,80%
xrpXRP/TRY
7,69 TL 0,74%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,16 TL 1,45%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 0,86%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 1,43%
Bağlantıyı kopyala