Klaytn, BSN ile Çin’de Blockchain İnşa Edecek

klaytn bsn ile cinde blockchain insa edecek

Çin’de kripto varlıklarla ilgili sıkı yasaklar uygulandığı biliniyor. Fakat ülke NFT, metaverse ve Blockchain teknolojilerine kriptoya uyguladığı sert kuralları uygulamıyor. Blockchain teknolojilerini yakından takip eden Çin, zaman zaman bu teknolojileri destekleyici girişimlerde de bulunuyor.

Bu kez Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı’ndan yeni platform hamlesi geldi. Güney Koreli internet devi Kakao’nun halka açık Blockchain platformu Klaytn, Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN) altyapısı için açık izinli bir Blockchain oluşturacağını duyurdu.

Şirket bugün yaptığı açıklamada, Çin’in Blockchain pazarına giriş kapısı olmayı amaçlayan Klaytn’in izinli bir versiyonu olan Chongqing Zinciri’nin kurulmasında yer alacağını söyledi.

Klaytn ve BSN Blockchain Oluşturacak

Ocak 2022’de BSN’nin uluslararası ağına katılan Klaytn, Çin’de Blockchain platformu oluşturmayı planlıyor. İki şirket, yerel kullanım için açık izinli bir Blockchain inşa edecek.

klaytn bsn ile cinde blockchain insa edecek

Basın açıklamasına göre BSN, teknolojisini kullanan 25.000’den fazla geliştiriciyle 28 Blockchain çerçevesini de destekliyor.

Hatırlayacağız üzere geçtiğimiz aylarda Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN), NFT’ler için bir altyapı platformu kullanıma sunmayı planladığını açıklamış ardından platformu piyasaya sürmüştü. Platform, Çin düzenlemelerine uymak için kendi izinli zincirlerini kullanıyor.

NFT ticareti konusunda net düzenlemeler yapmayan Çin’in bu alanda neler yapacağı merak ediliyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.806,26 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
17.732,82 TL 4,35%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.623,83 TL 2,54%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
5,25 TL 2,92%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 1,26%
solanaSOL/TRY
553,06 TL 3,83%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala