BSN, Çin’de NFT Altyapı Platformunu Piyasaya Sürdü

bsn cinde nft altyapi platformunu piyasaya surdu

Geçtiğimiz haftalarda belirttiğimiz üzere Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN), NFT’ler için bir altyapı platformu kullanıma sunmayı planladığını açıklamıştı. Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN), bugün yaptığı bir açıklama ile NFT platformunu piyasaya sürdüğünü duyurdu. Platform, Çin düzenlemelerine uymak için kendi izinli zincirlerini kullanıyor.

BSN’nin NFT Altyapı Platformu Piyasaya Sürüldü

Çin’in, kripto para birimlerine karşı tutumu bütün dünyada biliniyor. Bu yüzden ülke, kendi seçeneklerini oluşturmaya çalışıyor. Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN) yaptığı bir basın açıklamasında, BSN Dağıtılmış Dijital Sertifika (BSN-DDC) ağının, Çin düzenlemeleriyle uyumlu NFT‘ler oluşturmaya yönelik bir yapı olduğunu söyledi. Çin’deki yetkililer, NFT ekosisteminde yaygın olarak kullanılan Ethereum gibi kamu ağlarını önermiyor.

bsn cinde nft altyapi platformunu piyasaya surdu 2

Çin, Ethereum Blockchain‘i kullanmak yerine, Ekim ayında bildirilen; BSN-DDC’de 10 Açık İzinli Blok Zincirini kullanıma sunuyor. Bunlar, ağ yönetimine kimlerin katılabileceği ve ödeme için fiat para birimini kullanabileceği konusunda kısıtlamalar getiren sürümler. Yani DDC’ler, NFT’lerle aynı. Ancak sertifika kullanımlarını vurgulamak için yeniden adlandırıldı.

Son olarak platformun ortakları da açıklandı. Devlete ait müze ve müzayede evi Rong Bao Zhai Müzayede, devlet destekli Hainan Uluslararası Kültür ve Sanat Eserleri Değişim Merkezi Çin’de bir NFT pazarı için ilk lisansı aldı. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.407,38 TL 0,85%
ethereumETH/TRY
31.170,04 TL 1,41%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
4.786,43 TL 1,95%
xrpXRP/TRY
6,55 TL 0,85%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 1,90%
solanaSOL/TRY
813,50 TL 1,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala