bitcoinBTC/TRY
766.196,26 TL 3,59%
ethereumETH/TRY
47.293,91 TL 3,14%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.967,01 TL 1,37%
xrpXRP/TRY
14,34 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
47.380,26 TL 3,23%
solanaSOL/TRY
652,43 TL 11,77%
cardanoADA/TRY
7,25 TL 3,96%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,76%

Paylaş

Harmony, Horizon Bridge Kurtarma Planını Güncelledi

Harmony Horizon Bridge Kurtarma Planini Guncelledi

Yakın zamanda oldukça büyük bir saldırı ile Harmony ağının Horizon Bridge‘ine saldırı yapılmış ve 100 milyon dolarlık zarara yol açmıştı. Bu konuda aktif olarak çalışmalarını sürdüren ağ, son olarak kurtarma planında bir takım güncellemeler yaptı. Bu güncellemler arasında topluluğa sunulan bir takım öneriler de yer alıyor.

Harmony Horizon Bridge Kurtarma Planini Guncelledi

Harmony, Horizon Bridge Kurtarma Planını Güncelliyor

Harmony protokol ekibi, Haziran ayında 100 milyon dolarlık Horizon Bridge saldırısının ardından Harmony’nin blok zincirini yeni token’lar basmadan korumayı amaçlayan varlık kurtarma teklifiyle ilgili olarak topluluğu ve ortakları için bir güncelleme duyurdu.

Harmony, çalınan fonları iade etmek için 1 milyon dolarlık bir ödül teklif etti. Harmony’nin çekirdek ekibi daha sonra hack kurbanlarına tazminat ödeme planının bir parçası olarak milyarlarca yeni Harmony ONE token’ı basmak için bir hard fork önerisinde bulundu. Ancak ekip, fonların büyüme ve ekosistem planları için olduğunu söyleyerek vakıf hazinesini harcamaya karşı çıktı.

Son olarak yapılan güncellemede şu detaylara yer verildi:

“Daha fazla ONE token basmamayı veya tokenomiklerimizi protokolün hard fork’u ile değiştirmemeyi öneriyoruz. Bunun yerine, hazinemizi hem toparlanmaya hem de gelişmeye yönlendirmeyi öneriyoruz”

Bu öneri üzerine ekip, vakıf varlıklarını korumak için planı yeniden değiştirdi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala