ELYT 8 Milyon Dolar Değerlemeyle Yatırım Aldı

ELYT 8 Milyon Dolar Degerlemeyle Yatirim Aldi

NFT ve metaverse odaklı girişimler yatırımcıları odak noktası olmaya devam ediyor. Son olarak da Ahmet Usta ve Mesut Çevik’in kurucusu olduğu ELYT.net, tohum yatırım turunu 8 milyon dolar değerleme ile tamamladı. Yeni nesil müşteri sadakat ve pazarlama platformu olan girişim, influencer’lar ile yaptığı iş birlikleri ile öne çıkıyor.

ELYT 8 Milyon Dolar Degerlemeyle Yatirim Aldi 1

Ahmet Usta ve Mesut Çevik’in Kurucusu Olduğu ELYT.net’e Yatırım

NFT ve metaverse sektörü son dönemin en aktif yatırım alanlarından biri. Birçok proje yarattığı değer ile büyük kazançlar sağlarken yatırımcılar da bu alana kendilerini geliştirmek istiyorlar. Projeler ise bu yatırımlar ile operasyonlarını hızlandırıyor ve daha aktif bir gelişimi sürecini yönetebiliyorlar. Son olarak Ahmet Usta ve Mesut Çevik’in kurucusu olduğu ELYT.net’e yapılan yatırım da bunlardan biri.

Konu hakkında konuşan ELYT Kurucu Ortağı Mesut Çevik, şu ifadelere yer verdi:

“Temel olarak ELYT sınırsız seçeneklere sahip bir müşteri sadakat programının çok kısa sürede hayata geçirilmesini mümkün kılıyor. Bizim için büyüme sürecimizi hızlandıracak stratejik yatırımcılarımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz”

Diğer taraftan EŞ Kurucu Ortak Ahmet Usta ise şunlara değindi:

“Gerek markalara gerekse influencerlara benzersiz bir pazarlama aracı sunuyoruz ve bunu yaparken NFT’leri kullanmaları için bir kapı açıyoruz. Aldığımız yatırım ile yazılım geliştirme süreçlerimize devam ederken büyümeye odaklanacağız”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
337.783,72 TL 7,90%
ethereumETH/TRY
23.790,64 TL 10,61%
tetherUSDT/TRY
18,28 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,26 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
4.744,40 TL 6,66%
binance-usdBUSD/TRY
18,28 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
6,37 TL 10,22%
cardanoADA/TRY
7,97 TL 10,62%
solanaSOL/TRY
566,57 TL 8,41%
dogecoinDOGE/TRY
1,03 TL 8,35%
Bağlantıyı kopyala