Crema Finance, Solana’daki Hizmetlerini Askıya Aldı

crema finance solanadaki hizmetlerini askiya aldi

Solana blokzincirindeki likidite protokolü Crema Finance, günün erken saatlerinde bir askıya alma haberi duyurdu. Crema Finance, bir hack saldırısı araştırmasını gerekçe göstererek, hizmetlerini geçici olarak askıya aldı.

Crema Finance, Solana’da Frene Bastı

Crema Finance, Twitter üzerinden takipçilerine, Solana ağındaki hizmetlerini askıya aldığını duyurdu. Platform, açıklanamayan miktarda fon tüketen bir saldırı nedeniyle bu kararı aldığını belirtti.

Yapılan açıklamada şu sözlere yer veriliyor:

“Dikkat! Protokolümüz az önce bir bilgisayar korsanlığı yaşamış gibi görünüyor. Programı geçici olarak askıya aldık ve araştırıyoruz. Güncellemeler en kısa sürede buradan paylaşılacaktır”

Platform aynı zamanda blokzincir denetim şirketi OtterSec ve birkaç deneyimli kuruluşla birlikte çalıştığını da belirtti.

OtterSec ise Crema’nın 6 milyon dolarlık bir hack saldırısına maruz kaldığını söyledi. OtterSec’e göre önceki saldırıların aksine, bu bilgisayar korsanı havuzu boşaltmak için Solend flash kredilerini kullandı.

OtterSec’in devam tweetlerinde şu sözlere yer veriliyor:

Flaş kredileri kullanmak için saldırganın kendi onchain programını dağıtması gerekiyordu. Ne yazık ki, bu program istismardan sonra hızla kapatıldı. Saldırgan, Talep talimatından ek token alırken aynı miktarda token yatırabilir ve ardından geri çekebilir”

Konuya ilişkin Crema’nın çalışmaları sürüyor. Ancak, şimdilik daha fazla açıklama yok. İlerleyen saatlerde konuya ilişkin güncelleme yapılması bekleniyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala