Cardano İşlem Hacminde Ethereum’u Geride Bıraktı

cardano islem hacminde ethereumu geride birakti

Cardano Blockchain ağı geliştirmesi oldukça iyi performans sağlamışa benziyor. Öyle ki Cardano Daily verilerine göre, dönem boyunca Cardano ağı Bitcoin’in arkasında ikinci sırada yer alarak 18.24 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetmiş durumda. 

Bitcoin, 21.67 milyar dolarlık bir hacim kaydetti fakat asıl dikkat çeken Cardano’nun hacmi oldu. 3. sıradaki Ethereum’un 9.31 milyar dolarlık hacmine kıyasla Cardano’nun işlem hacmi Ethereum’un iki katı. Bitcoin Cash 4,5 milyar dolarla dördüncü sırada yer alırken, Litecoin ise 3,4 milyar dolarla beşinci sırada yer alıyor. 

cardano islem hacminde ethereumu geride birakti 1

Cardano, İşlem Hacminde Ethereum Ağını Geçti

İşlem hacmi verileri, Cardano’nun geliştiricilerin Blockchain ağına gelişmiş yeteneklere sahip uygulamalar oluşturmasını sağlayan akıllı bir sözleşme yükseltmesinden geçmesinden sonra hızla artış gösteri. Özellikle Ethereum, akıllı sözleşme işlevselliği sunan en büyük ağ olarak oldukça zorlu bir rakip. Öyle ki akıllı sözleşme ve NFT’lerin büyük bir çoğunluğu Ethereum ağı üzerine kayıtlı durumda.

Diğer taraftan artan kullanım alanıyla ADA da tutarlı bir şekilde kazanç sağlıyor. Ancak Ethereum ayrıca merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT sektörlerine hakim olurken değer kazanmaya devam ediyor. Genel olarak, yüksek işlem hacmi, yatırımcıların gelecekte sürekli ani artışlar öngördüğü Cardano ağının artan faydasını yansıtıyor. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 762.351,44 TL 4,63%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.227,87 TL 7,15%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.231,57 TL 9,64%
tether
Tether (USDT) 12,87 TL 0,01%
solana
Solana (SOL) 2.775,83 TL 5,13%
cardano
Cardano (ADA) 22,14 TL 6,40%
xrp
XRP (XRP) 13,65 TL 3,52%
polkadot
Polkadot (DOT) 520,89 TL 4,68%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,87 TL 0,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,91 TL 4,06%
Bağlantıyı kopyala