Web3 Altyapı Firması Blocknative, 15 Milyon Dolar Yatırım Aldı

web3 altyapi firmasi blocknative 15 milyon dolar yatirim aldi

Kripto şirketlerine yeni yatırımlar yapılmaya devam ediliyor. Web3 altyapı firması Blocknative, 15 milyon dolarlık yatırım topladı.

Blocknative Yatırım Turunu Tamamladı

Bir Web3 altyapı şirketi olan Blocknative, 15 milyon dolarlık yatırım aldı. Finansman, Blockchain Capital, Foundry Group, Rho, IOSG Ventures, Robot Ventures, Fenbushi Capital, HackVC, Industry Ventures ve diğer şirketler tarafından yönetildi. Finansman, Blocknative’in Ethereum ekosistemindeki blok oluşturma pazarındaki girişimlerini hızlandıracak.

web3 altyapi firmasi blocknative 15 milyon dolar yatirim aldi 2

Blocknative, hangi işlemlerin bloklara ve hangi sırayla dahil edileceğini belirleyen üçüncü taraf sağlayıcılar olan Ethereum’un en büyük blok oluşturucularından biri haline geldi.

Konu hakkında açıklama yapan Blocknative CEO’su ve kurucu ortağı Matt Cutler bir basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bu yeni finansman turu ile Blocknative, blok oluşturma fırsatını güçlü bir şekilde takip etmek ve tüm Web3 işlem tedarik zinciri boyunca eşit değer yeniden dolaşımını sağlamaya yardımcı olmak için ideal bir konumdadır. Dünya giderek daha fazla zincir üzerinde hareket ederken, Blocknative, zincir öncesi verilere gerçek zamanlı erişim, artan işlem şeffaflığı ve her blokta web ölçeğinde altyapı kullanılabilirliği yoluyla web3 ekosistemine anlamlı bir şekilde katkıda bulunmaya devam ediyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.048,91 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
29.556,66 TL 1,70%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.756,74 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
7,70 TL 1,13%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,19 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 0,55%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 1,31%
Bağlantıyı kopyala