The Sandbox’ta Yeni Bir Mağaza Daha Açıldı

the sandboxta yeni bir magaza daha acildi

Metaverse kavramının hızlı bir şekilde benimsenmesiyle birlikte birçok alandan talep görmeye başladı. Özellikle metaverse‘de sanal arazi satın alımı son zamanların en çok konuşulan konusu oldu diyebiliriz. Birçok marka metaverse’de arazi satın alarak dijital dünyaya ayak uydurmaya çalışıyor. Bu kez fiziksel spor kartlarını anında değerlendirmek için bilgisayar teknolojisinden yararlanan bir girişim metaverse‘deki ilk spor kartı mağazasını tanıtmak için The Sandbox Game’de arazi satın aldı.

The Sandbox Mağaza Açılışları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Metaverse ve NFT sektörü hızla gelişmeye devam ederken dev şirketler de bu alanda attığı adımları sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde belirttiğimiz gibi Samsung 2022 model TV’lerine NFT desteği ekleyeceğini açıkladıktan hemen sonra Samsung, bu kez de metaverse için bir adım attı. Böylece Samsung ve Decentraland bir ortaklık kurdu. Yani bu ortaklık ile Samsung’da metaverse’de mağaza açacak.

the sandboxta yeni bir magaza daha acildi 2

Bunun yanında bu kez açılacak olan metaverse‘deki ilk spor kartı mağazası; koleksiyonculara dijital NFT‘leri fiziksel spor kartlarıyla teminat altına alma ve takip etme konusunda yeni bir fırsat sunmayı planlıyor. Öyle ki söz konusu girişim, spor kartı ticaret endüstrisini geleneği ortadan kaldırmadan geleceğe getirerek, gücü koleksiyoncuların ellerine geri vermeye çalışıyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala