bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,461.20 4.38%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,341.14 2.31%
bnb
BNB (BNB) $ 570.82 1.27%
solana
Solana (SOL) $ 131.97 3.37%
xrp
XRP (XRP) $ 0.475573 0.43%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386309 1.79%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.120323 1.73%

Birleşik Krallık’tan çocukları metaverse’te koruyacak hamle

İngiltere CBDC

Kripto para sektörünün gelişme kaydetmesi ile beraber birçok farklı alanda öne çıktı. Bu alanlardan biri de metaverse. Birçok ülke ve şirket bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı. Birleşik Krallık Milletvekilleri, internet güvenliğini kapsayan ve metaverse için de geçerli olacak yeni bir yasa tasarısını kabul etti.

Söz konusu yasa tasarısı, şirketlerin çocukların sanal dünyalarda zararlı içerikle karşılaşma olasılığını değerlendirmesini ve bu tür riskleri azaltacak önlemleri almasını gerektiriyor.

Birleşik Krallık’tan çocukları metaverse’te koruyacak yasal düzenleme

Çevrimiçi Güvenlik Yasası, şirketlerin müşterilerin yasa dışı içerikle ve çocukların da kendilerine zararlı olabilecek içerikle karşılaşma olasılığını değerlendirmesine yönelik gereklilikleri içeriyor. Hükümet tarafından yapılan bir basın açıklamasında, şirketlerin çevrimiçi ortamda hem özgürlüğü hem de güvenliği artırması beklenen bu riskleri azaltmanın yollarını bulması gerektiği belirtildi.

The smart city of cyberspace and metaverse digital data of futuristic and technology, Internet and big data of cloud computing, 5g connection data analysis background concept. 3d rendering

Parlamentonun üst meclisi üyesi Lord Stephen Parkinson, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı: “Metaverse teknolojiden bağımsız olacak ve gelişen teknolojilere ayak uydurmasını sağlamak için geleceğe hazır olacak şekilde tasarlanan tasarının kapsamındadır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala