Samsung, 2022 Model TV’lerine NFT Desteği Ekleyecek

samsung 2022 model tvlerine nft destegi ekleyecek

Hemen hemen herkesin gözü NFT dünyasına çevrilmiş durumda. Samsung da onlardan biri. teknoloji devi Samsung, 2022 model TV modelleri için NFT desteği planladığını duyurdu. Şirket tarafından konuyla ilgili bir basın açıklaması yapıldı.

Samsung, 2022 Yılında TV Modellerine NFT Desteği Ekleyecek

“NFT’lere olan talebin artmasıyla, günümüzün parçalı görüntüleme ve satın alma ortamına bir çözüm ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı” bu sözler Samsung’a ait. Bu yıl Samsung, NFT desteği sunacağı TV modelini tanıtacak. Söz konusu televizyonda, NFT’lere göz atılabilecek ya da sayın alınabilecek bir platform hazır hale gelecek.

Şirkete göre yeni platform, içerik oluşturucuların sanatlarını dünyayla paylaşmasına ve potansiyel alıcıların şunları yapmasına olanak sağlayacak.

samsung 2022 model tvlerine nft destegi ekleyecek 2

Yeni destekle birlikte kullanıcılar satın almadan önce bir NFT’nin önizlemesine bakabilecek ya da Blockchain ve NFT geçmişini kontrol edebilecek.

NFT desteği için TV’lerde akıllı kalibrasyon özelliği kullanılacak. Böylece ekran ayarları otomatik olarak yapılacak. Bildiğiniz gibi yeni nesil televizyonlarda Dolby Vision veya Netflix Calibrated Mode seyir zevkini artıran teknolojiler hali hazırda kullanılıyor. NFT’ler için de benzer bir teknoloji yer alacak.

2022 model Samsung TV modelleri önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek. Bu süreçten önce NFT platformuyla ilgili daha fazla detay çıkacaktır.

Televizyon modelleri için NFT desteğini duyuran ilk teknoloji devi Samsung olsa da bu alanda çok uzun süre yalnız kalmayacak gibi duruyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 469.313,37 TL 3,31%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.084,86 TL 6,45%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 2,77%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.785,29 TL 6,97%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 5,18%
solana
Solana (SOL) 1.257,55 TL 15,79%
xrp
XRP (XRP) 7,92 TL 7,34%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,35 TL 2,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,15 TL 8,35%
Bağlantıyı kopyala