bitcoinBTC/TRY
738.366,98 TL 0,97%
ethereumETH/TRY
45.735,36 TL 0,40%
tetherUSDT/TRY
27,45 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.910,78 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
14,62 TL 4,70%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
45.726,85 TL 0,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,79%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 0,68%
solanaSOL/TRY
555,32 TL 2,43%

Paylaş

Taylandlı bankacılık devinden 100 milyon dolarlık yapay zeka ve Web3 fonu

Yapay Zekanin Potansiyel Riskleri Neler

Bankacılık sektörü de dahil olmak üzere birçok şirket yapay zeka ve Web3 alanı ile yakından ilgileniyor. Tayland’ın en büyük özel bankalarından biri olan Kasikornbank veya KBank da bu şirketler arasında yer almaya karar verdi. KBank İş Teknolojileri Grubu Başkanı Krating Poonpol’ün işletmeden sorumlu olacağı 100 milyon dolarlık bir yatırım bütçesine sahip olacak. 

Taylandlı bankacılık devinden yapay zeka hamlesi

Tayland’ın en büyük özel bankalarından biri olan Kasikornbank veya KBank, yapay zekaya (AI) yatırım yapmak için amiral gemisi bir fon başlattı. KXVC adlı fon, Asya-Pasifik (APAC) bölgesine odaklanarak AI, Web3 ve Deep Tech girişimlerini hedef alacak. 

1070186 1682732438 1

KBank İş Teknolojileri Grubu Başkanı Krating Poonpo konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklamalarda bulundu: “KXVC, küresel kurucuların KBank ve ortaklarımızla güçlü sinerji ile APAC’taki işlerini genişletmeleri için bir basamak taşı olacak”

Web3 kapsamındaki yatırımlar Web3 altyapılarını, düğüm doğrulayıcılarını, RPC sağlayıcılarını, ara katman yazılımlarını, modülerlik teknolojilerini, gizliliği, ZKP’yi, cüzdanları, alternatif L1/L2’leri, paylaşılan menkul kıymetleri, LsdFi’yi ve NFT’lerin tüketicileştirilmesini hedefleyecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala