bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,043.69 1.22%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,528.89 0.38%
bnb
BNB (BNB) $ 606.22 0.15%
solana
Solana (SOL) $ 143.69 2.58%
xrp
XRP (XRP) $ 0.478298 0.09%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.41165 2.43%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.136284 4.38%

18 ülkeden yapay zeka için ‘güvenlik’ kılavuzu

yapay zeka

ABD ve Birleşik Krallık’ın aralarında bulunduğu 18 ülke, güvenli yapay zeka modelleri için önemli bir adım attı. 18 ülke, yapay zekaya yönelik küresel kılavuzlar yayınladı. Şirketleri modellerini güvenli hale getirmesi için çağrı yapıldı.

Buna göre yapay zeka sektöründe güvenliğin ikinci plana itildiği belirtildi ve 20 sayfalık bir belge yayınlandı. Kılavuzda şirketlerin yeni modeller geliştirirken siber güvenlik konusunu nasıl ele alması gerektiği ile ilgili detaylara yer verildi.

Yapay zeka modelinin altyapısı üzerinde sıkı bir kontrolün sürdürülmesi gerektiği belirtildi. Piyasaya sürülmeden önce ve piyasaya sürüldükten sonraki dönemlerde modellere herhangi müdahale olup olmadığının takip edilmesine vurgu yapıldı. Ayrıca personelin siber güvenlik riskleri konusunda eğitilmesi gibi genel tavsiyeler yer aldı.

Yapay zeka tasarım sürecindeki güvenlik konularına vurgu yapan kılavuza 18 ülke imza attı. ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Fransa, Almanya, İsrail, İtalya, Japonya, Yeni Zelanda, Nijerya, Norveç, Güney Kore ve Singapur imza atan ülkeler arasında yer aldı. OpenAI, Microsoft, Google, Anthropic ve Scale AI gibi yapay zeka firmaları da kılavuzun geliştirilmesine katkıda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala