bitcoinBTC/TRY
1.270.644,81 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
64.914,02 TL 2,11%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.675,24 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
18,30 TL 1,56%
solanaSOL/TRY
1.817,60 TL 1,71%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
64.809,05 TL 2,23%
cardanoADA/TRY
12,90 TL 5,45%
dogecoinDOGE/TRY
2,81 TL 0,95%

Paylaş

Strike, Twitter Ödemeleri için Hizmet Verebileceğini Açıkladı 

Strike Twitter Odemeleri icin Hizmet Verebilecegini Acikladi

Bir süredir aralarında anlaşmazlık yaşayan Twitter ve Elon Musk, sonunda bir araya geldi ve Musk 27 Ekim’de satın alımı tamamladı. Bunun üzerine hızlı bir yeniden yapılanmaya giren Elon Musk, Twitter’a bir takım yeni özellikler ekleyeceğini açıkladı. Bu planlara dahil olan mavi tık için 8 dolarlık teklif sonrası şirketler harekete geçti. Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao bu ödemeler için Binance Pay’in kullanılabileceğini belirtirken bir açıklama da Strike’ın CEO’su Jack Mallers‘dan geldi.

Strike, Twitter Ödemeleri için Bitcoin Lightning’i Entegre Edebilir

Elon Musk‘ın Twitter’ı satın almadan önce en büyük şikayetlerinden biri de platformdaki sahte hesaplardı. Bunun için çözüm önerilerinden bulunan Musk, doğrulanmış hesaplar için bir abonelik sistemi getirmeyi planlıyor. Bunun için 8 dolarlık bir fiyat belirleyen Musk’ın bu planı için de şirketler öne çıkmaya başladı. İlk olarak Binance’in CEO’su Changpeng Zhao teklif sundu.

Strike’ın CEO’su Jack Mallers da şirketinin Twitter Blue abonelikleri için Bitcoin Lightning ödemelerini hızlıca entegre edebileceğini söyledi.

Mallers, anında ve ‘neredeyse ücretsiz’ Bitcoin ödemeleri olan Bitcoin Lightning Network ödemelerinin kabul edilen bir ödeme yöntemi olması gerektiğini belirtti.

“Şirketim (Strike), Lightning Tips’i etkinleştirmek için Twitter ile ortaklık kurdu. Hatta bu ödemeleri USD cinsinden yapma olanağı da sunuyoruz. Bu nedenle Twitter için ekstra bir artış yok (kart ödemesi gibi ödeme ve raporlanma). Halihazırda bir ortaklığımız olduğu düşünülürse, bu birkaç gün içinde bu proje hayata geçirilebilir”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala