bitcoinBTC/TRY
712.436,85 TL 1,43%
ethereumETH/TRY
42.964,59 TL 0,79%
tetherUSDT/TRY
27,19 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.679,75 TL 0,80%
xrpXRP/TRY
13,53 TL 2,39%
usd-coinUSDC/TRY
27,22 TL 0,13%
staked-etherSTETH/TRY
42.949,36 TL 0,96%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 1,01%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 0,38%
solanaSOL/TRY
530,04 TL 0,10%

Paylaş

Sony’den Web3 atılımı

sony turkiye pazarindan cekiliyor 1

Blockchain teknolojisi birçok şirket için önemli bir yere sahip olmaya devam ediyor. Sony Network Communications ve Astar Network’ün Startale Labs’ı da Sony Blockchain‘i geliştirmek için ortak girişim kurmaya karar verdi.

Startale Labs konu ile ilgili gelişmeleri resmi Twitter hesabı üzeriden açıkladı.

Sony Network Communications ve Startale Labs, uzmanlıklarını, becerilerini ve ortak ağlarını birleştirerek küresel web3 altyapısının omurgası haline gelebilecek bir blockchain geliştirmeye yönelik bir ortak girişim anlaşması imzaladı.

Bu stratejik iş birliğine ilişkin yorum yapan Sony Network Communications Başkanı ve Temsilci Direktörü Jun Watanabe şunları söyledi: “Gelişmiş Web3 teknolojisi ve uzmanlığıyla tanınan bir şirket olan Startale Labs ile bu ortak girişimin kurulduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala