Shiba Inu’nun En Fazla İşlem Gördüğü Borsalar

shiba inunun en fazla islem gordugu borsalar

Kripto para dünyasında meme token’ların yeri oldukça ayrı. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’nun (SHIB) popülaritesinin artması ile binlerce yatırımcı bu token’lara yatırım yaptı ve sadece Shiba Inu (SHIB) yıl içerisinde yüzde 27 milyon arttı. Kulağa çılgınca gelse de gerçek olan bu artış, elbette birçok yatırımcıyı kendisine çekti ve Shiba Inu (SHIB) 16.5 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmayı başardı. Diğer taraftan rakibi Dogecoin‘in ise 22.3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğunu belirtelim.

Shiba Inu’nun bir diğer popülarite kaynağı ise şirketler tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi ve birçok borsada ard ardına listelenmesi oldu.

Yakın zamanda Newegg ve AMC tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilen Shiba Inu, birçok popüler kripto para borsasında işlem görüyor.

shiba inunun en fazla islem gordugu borsalar2

Shiba Inu’nun En Fazla İşlem Gördüğü Borsa Binance

Kripto paralar söz konusu olduğunda akla ilk gelen isimlerden olan Binance, bu noktada da liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Öyle ki CoinMarketCap verilerine göre Shiba Inu (SHIB) işlemlerinin yüzde 22.21’i Binance üzerinden yapılıyor. Binance’in devamında ise Coinbase geliyor.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Shiba Inu işlemlerinin yaklaşık olarak yüzde 9.6‘sını kontrol ediyor. Bu da SHIB’in işlem hacminin yaklaşık olarak 141 milyon dolarlık kısmına tekabül ediyor. Listenin devamında ise Huobi Global (yüzde 4.64) ve yine Binance.US (yüzde 4) yer alıyor.

Diğer taraftan merkeziyetsiz borsalarda da Shiba Inu’nun (SHIB) işlem gördüğünü hatırlatmamızda fayda var. En çok kullanılan merkeziyetsiz borsalardan (DEX) olan UniSwap üzerindeki işlemlere baktığımızda, 2 milyon dolarlık bir likidite görüyoruz. Rakibi olan PancakeSwap ise çok daha düşük bir oranla yaklaşık olarak 160 bin dolarlık bir likidasyona sahip.

Bu verilere ek olarak Shiba Inu’nun en çok işlem gördüğü paritenin SHIB/USDT olduğunu da belirtelim.

Son olarak Shiba Inu’nun fiyat performansına baktığımızda oldukça kritik bir alanda bulunuyoruz. Son bir hafta içerisinde yüzde 2 değer kaybeden SHIB, kritik seviyesini koruyor. İçeriğimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 0.0000297 dolardan alıcı bulan Shiba Inu (SHIB), son 3 saat içerisinde yüzde 3 değer kaybetti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.554,06 TL 0,97%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.838,33 TL 1,19%
tether
Tether (USDT) 13,36 TL 0,95%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.122,13 TL 3,58%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,46%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 3,56%
solana
Solana (SOL) 1.264,83 TL 0,46%
xrp
XRP (XRP) 8,15 TL 0,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 856,90 TL 5,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,68 TL 3,88%
Bağlantıyı kopyala