bitcoinBTC/TRY
722.128,06 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
43.258,80 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
27,12 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.712,91 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
13,85 TL 1,13%
usd-coinUSDC/TRY
27,10 TL 0,13%
staked-etherSTETH/TRY
43.283,21 TL 0,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,34%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 1,36%
solanaSOL/TRY
529,91 TL 0,19%

Paylaş

Shiba Inu Ekibi Shibarium Geliştirici Notlarını Yayımladı

Shiba Inu Ekibi Shibarium Gelistirici Notlarini Yayimladi

Son dönemde operasyonlarını hızlandıran Shiba Inu ekibi yeni bir güncelleme ile topluluğunun dikkatini çekmeyi başardı. Yakın tarihli bir blog gönderisi paylaşan Shibarium geliştiricisi Unification, Layer 2 protokolü ve Xfunds ShibaSwap hakkında geliştirici notlarını paylaştı.

Shiba Inu Ekibi Shibarium Geliştirici Notlarını Yayımladı

Shiba Inu Ekibinden Shibarium Geliştirici Notları

Yakın tarihli bir blog gönderisine göre, Shibarium geliştiricisi Unification, Katman 2 protokolü ve Xfunds ShibaSwap bonusu hakkında bir güncelleme sundu. Bu güncelleme ile birlikte topluluğa geliştirmeler hakkında detaylar verildi.

Blog yazısına göre ilk genel beta test ağıyla ilgili olarak, hazır olduğunda Shib topluluğunu desteklemek için güçlü ve hazırlıklı bir ağ sağlamak için geliştirici/yetkilendiren sektör bu sürümün odak noktası olacak. Ekip yayımladığı raporda şu detaylara yer verdi:

“Güncelleme, IBC entegrasyonuna ek olarak, BEACON, WrkChain ve Enterprise modüllerinde birçok optimizasyon ve iyileştirme sunuyor. BEACON ve WrkChain gönderimleri, durum veritabanı boyutunu optimize etmek için artık 50.000 girişte bulunuyor (bu, dakikada 1 gönderimde yaklaşık 1 aylık gönderim verisine eşittir)”


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala