Samsung’tan sonra LG de NFT Özellikli TV Planını Duyurdu

samsungtan sonra lg de nft ozellikli tv planlini duyurdu1

Metaverse ve NFT sektörü hızla gelişmeye devam ederken dev şirketler de bu alanda attığı adımları sürdürüyor. Kısa bir süre önce Samsung’un 2022 model televizyon modellerinde NFT desteği eklemek istediğini sizlerle paylaşmıştık. LG Electronics de bu alandan geri kalmadı ve TV’lerine NFT özelliği getirmeyi planladıklarını açıkladı.

LG’nin Ev Eğlencesi Bölümü Başkanı Park Hyung-se, şirketin TV model ağına NFT özelliklerini dahil etmeyi planladığını belirtirken, en yeni LG TV’lerin NFT’ler için optimize edildiğini söyledi.

samsungtan sonra lg de nft ozellikli tv planlini duyurdu2

Yeni Nesil LG Televizyonlarında NFT Deneyimi

NFT’lerin hızla artan popülaritesi, dev şirketlerinde dikkatini çekmişe benziyor. Hem Samsung hem de LG‘nin TV ve elektronik pazarındaki pazar konumuna baktığımızıda bu adımın oldukça önemli olduğunu görüyoruz. Öyle ki Statista’nın verilerine göre her iki şirket de dünyanın en büyük TV yapımcıları konumunda yer alıyor.

Bu teknolojilerin yaygınlaşması ile birlikte NFT sahipleri, TV’leri üzerinden NFT’lerini sergileyebilecekleri gibi kolayca alıp satabilecekler de. Doğal olarak bu tür teknolojilerin gelişmesi, rakip şirketlerin de benzer teknolojiler geliştirmesi ve sektörün çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşması anlamamına geliyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala