Ripple’ın Eski Yöneticilerinden Yeni Ödeme Uygulaması: pingNpay

yeni bir odeme uygulamasi pingnpay

Tüketicilerin hizmet ve ürünler için çevrim içi veya çevrim dışı olarak ödeme yapmasına izin veren pingNpay, blockchain destekli perakende mikro ödemeler ağını gelecek yıl çalışır hale getirecek. Başlangıçta İngiltere’de piyasaya sürülecek olan Londra merkezli girişim ile kullanıcılar, 20 dolar ve altı olan çok küçük ödemeleri düşük işlem ücretleri ile yapabilecek. Ödeme uygulamasının öne çıkan detaylarından biri de arkasında Ripple’ın eski yöneticilerinin olması.

Söz konusu ağ, düzenleyici beklentilerini karşılamak amacıyla, öncelikle likit itibari varlıklar tarafından desteklenen yüzde 100 yerel para birimine bağlı olacak. Bu yerel para birimine bağlı her faaliyet gösteren ülkelerde stablecoin (sabit coin) kullanacak.

pingNpay, her ödemenin yüzde 1’i kadar işlem ücreti alacak. Ücretler, dijital cüzdanlar için yazılım sağlayıcıları ile cüzdan sağlayıcılarına dağıtılacak.

yeni bir odeme uygulamasi pingnpay 2

pingNpay, Çevrim dışı Ödeme Yapabilecek

pingNpay, Richard Bell ve Jeremy Light tarafından kuruldu. Bu ikili Ripple’ın eski iki yöneticisi.

Richard Bell yaptığı açıklamada pingNpay’in tanıtılmasının, Covid-19 salgını esnasında hızla büyüyen abonelik ve dijital hizmetler ekonomisi için önemli olduğunu söyledi.

Richard Bell açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Mikro ödemelerin yaygınlaştığı bir dünyada, perakendeciler hala dijital ortamda para kazanmayı zor buluyorlar. Ayrıca henüz kimse 20 doların altındaki dijital ödeme pazarını kırmış değil. Büyük kart ağları saniyede on binlerce ödemeyi işleyebilir ancak yine de 1 sterlinlik bir ödemenin yüzde 20’si ücret olarak alınmış olur” dedi.

Son olarak pingNpay kullanıcıları, yiyecek ve içecek dahil olmak üzere birçok ürün ve hizmet için çevrim dışı ödeme yapabilecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 378.658,23 TL 2,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.351,02 TL 5,74%
cardano
Cardano (ADA) 20,24 TL 8,37%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,12%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.351,57 TL 4,70%
xrp
XRP (XRP) 8,89 TL 4,48%
solana
Solana (SOL) 1.341,44 TL 11,92%
polkadot
Polkadot (DOT) 286,02 TL 4,75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,99 TL 4,59%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,00%
Copy link
Powered by Social Snap