Ripple, Sıfır Emisyona 100 Milyon Dolar Ayırdı

ripple sifir emisyona 100 milyon dolar ayirdi

Kripto para piyasasının popülerliği günden güne artarken, madencilikteki çevrecilik endişeleri de devam ediyor. Blockchain tabanlı ödeme ağı Ripple, iklim odaklı fintech şirketlerine ve sıfır emisyona ulaşma teknolojisine 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Ripple, Sıfır Emisyon için 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Ripple, kısa süre önce bir basın açıklaması yaptı ve sıfır emisyon için bütçe ayırdığını açıkladı. 100 milyon dolarlık bütçe hem iklim odaklı fintech şirketlerine hem de bu teknolojiye gidecek. Finansmanda aynı zamanda XRP Ledger‘da NFT olarak karbon kredisi tokenizasyonunu mümkün kılan yeni işlevleri ve geliştirici araçlarını desteklemeye devam edecek.

ripple sifir emisyona 100 milyon dolar ayirdi 2

Finansmanın bir kısmı, 2030 yılına kadar sıfır karbon olma taahhüdünü yerine getirmek için kullanılacak. Bunun için uzun vadeli, doğa ve bilime dayalı karbon kredilerinden oluşan bir portföy oluşturulacak.

2015 Paris Anlaşması’ndaki 196 taraf, küresel ısınmayı 2 derecenin altına düşürmeyi taahhüt etmişti. Bunun için de küresel karbondioksit emisyon seviyelerinin 2030 yılına kadar yüzde 45 oranında azaltılması demek.

Ripple açıklamasında, şeffaflık, doğrulama ve ölçeklenebilirlik özelliklerine sahip Blockchain ve kriptonun, pazarın büyümesine katkı sağlayacağının da altını çizdi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.572,67 TL 1,92%
ethereumETH/TRY
17.786,51 TL 4,70%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
16,67 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
3.621,66 TL 2,09%
binance-usdBUSD/TRY
16,69 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 0,78%
xrpXRP/TRY
5,24 TL 3,84%
solanaSOL/TRY
549,56 TL 3,33%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 2,30%
Bağlantıyı kopyala