RBI, Blockchain Bankacılık Sistemine Entegre Etmeyi Planlıyor

rbi blockchain bankacilik sistemine entegre etmeyi planliyord

Hindistan’da, kripto para piyasasındaki gerileme ve endüstrinin aşırı katı hükümet gözetimi, birçok borsanın yalnızca azalan popülariteden değil, aynı zamanda düzenleyici belirsizlikten de zarar görmesi anlamına geliyor. Son olarak Hindistan Merkez Bankası (RBI), Blockchain teknolojisini bankacılık sistemine entegre etmeye çalışıyor.

RBI, Blockchain ile İlgili Çalışmalarına Devam Ediyor

Bu arada, “kripto karşıtı” Hindistan Merkez Bankası (RBI), Blockchain teknolojisini bankacılık sistemine tanıtmak için pilot projesi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Kripto sektöründeki büyük isimler çalışanlarını işten çıkarırken, çoğu Hintli şirketin kripto kışı ve yeni vergi oranlarına hazırlık için dikkatli adımlar atmaya çalışıyor.

rbi blockchain bankacilik sistemine entegre etmeyi planliyorff

Ayrıca Hindistan’ın en hızlı büyüyen kripto para borsalarından biri olan WazirX’teki işlem hacmi, yeni vergi düzenlemeleri nedeniyle geçen yıl Ekim ayından bu yana yüzde 95 düştü.

WazirX’in başkan yardımcısı Rajagopalan Menon, Bloomberg’e geçen yılın şirket için altın çağ olduğunu çünkü sadece 7 ayda altı programcıya sahip olmaktan elli kişiyi işe almaya gittiklerini söyledi.

Bununla birlikte, herhangi bir büyük işten çıkarma planlamamalarına rağmen, şirketin kripto kışında hayatta kalabilmek için kritik olmayan tüm maliyetleri kestiğinden, bu nedenle sadece kilit pozisyonları işe aldıklarından emin oldu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala