Polygon, Akıllı Sözleşme Rekoru Kırdı

polygon akilli sozlesme rekoru kirdi

Polygon Blockchain rekorlar kırmaya devam ediyor. Ethereum tabanlı bir web3 altyapısı olan Polygon, ağlarında 100.000’den fazla yeni dağıtılan akıllı sözleşme ile rekor kırdı.

Polygon Blockchain Ağında Yeni Bir Rekor

Ethereum tabanlı dünya genelinde bir web3 altyapı olan Polygon, ağlarında 100.000’den fazla yeni dağıtılan akıllı sözleşmeyi işaretleyerek yeni bir rekor kırdı.

Polygon’un (MATIC) kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Twitter’da Polygon’un en son zkEVM’si hakkında bir güncelleme paylaştı. Yapılan paylaşıma göre, Polygon’un zkEVM’si, Ethereum test vektörlerinin yüzde 99.5’ini geçtikten sonra inanılmaz derecede yüksek bir EVM eşdeğerliğine sahip.

Sandeep, zkEVM’de binlerce Solidity akıllı sözleşmesinin herhangi bir düzenleme yapılmadan kullanıma sunulduğunu, bu nedenle gelişmenin geliştirici deneyiminde de görüldüğünü söyledi.

Polygon ekibi ayrıca 2.264 akıllı sözleşmenin konuşlandırılmasını, 10.508 cüzdanın oluşturulmasını ve 21.966 işlemi gören ilk test ağının sonuçlarını da açıkladı. Kullanıcılar, açık test ağı aracılığıyla herhangi bir çaba ya da değişiklik yapmadan akıllı sözleşmeleri tam olarak uygulamış. Yaşanan bu gelişmeler MATIC için oldukça olumlu görünse de fiyat tablosunda henüz değişiklik görülmedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.071,92 TL 3,33%
ethereumETH/TRY
29.604,07 TL 3,52%
tetherUSDT/TRY
18,89 TL 0,32%
usd-coinUSDC/TRY
18,87 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
5.855,99 TL 1,06%
xrpXRP/TRY
7,43 TL 4,35%
binance-usdBUSD/TRY
18,89 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
7,00 TL 4,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,77 TL 5,90%
matic-networkMATIC/TRY
20,49 TL 5,68%
Bağlantıyı kopyala