ParaSwap, Avalanche’da Piyasaya Sürülüyor

paraswap avalancheda piyasaya suruluyor

ParaSwap, Avalanche’da piyasaya sürülüyor. ParaSwap, belirli bir blok zincirinde, merkezi olmayan borsalarda (DEX) likiditeyi bir arada tutmaya yarayan bir platformdur. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; ileride Curve ve Kyber’i entegre etme planlarının olduğunu ve bununla birlikte Sushi, Trader Joe ve Pangolin de dahil olmak üzere Avalanche’ın en popüler 13 DEX’inden gelen işlemler için likidite toplanacağını açıkladı.

Planlanan entegrasyon çerçevesinde amaç, önde gelen projeleri ağlarına çekmek. ParaSwap’ın kurucusu Mounir Benchemled yaptığı açıklamada, kullanıcıların yeni bir ürün aracılığıyla 180 milyon dolarlık Avalanche Rush teşvik programından yararlanacağını söyledi.

Avalanche Tabanlı Borç Verme Protokolleri Planlandı

ParaSwap entegrasyonunda özellikle DEX’lere ek olacak şekilde, faiz oranı takasına izin vermek için Avalanche tabanlı borç verme protokolleri de planladı. Ayrıca Mounir Benchemled, projede Avalanche tabanlı birden fazla projeyle işbirliği içinde olduklarını ve DeBridge gibi projelerin de likidite toplamayı kolaylaştırmak için ParaSwap’ın API’sini uyguladıklarının da altını çizdi.

Son olarak Benchemled, ağın sunduğu yüksek hizmet kalitesi ile birlikte, Avalanche’da ortalama 24 saatlik bir zaman diliminde 20 milyon veya 30 milyon dolarlık bir hacim hedeflendiği söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 391.393,61 TL 0,15%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.714,43 TL 2,48%
cardano
Cardano (ADA) 20,92 TL 4,47%
tether
Tether (USDT) 8,43 TL 0,09%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.510,60 TL 0,43%
solana
Solana (SOL) 1.550,76 TL 11,56%
xrp
XRP (XRP) 9,19 TL 2,49%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,11 TL 2,36%
polkadot
Polkadot (DOT) 262,73 TL 6,54%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,52 TL 0,20%
Copy link
Powered by Social Snap