Meta, Operasyonlarını Blockchain’e Taşıyor

meta operasyonlarini blockchaine tasiyor

Kısa bir süre önce adını Meta olarak değiştiren Facebook, metaverse ve Web 3.0 planlarını açıklamış ve hızlıca faliyete geçmişti. Son olarak Meta, şirket içi çalışanlarına mesaj göndererek operasyonlarını Blockchain teknolojisi ile derin bir uyumluluk üzerine geliştirmek istediğini belirtti.

The New York Times’ın haberine göre, gelecek yıl Meta’nın Teknoloji Müdür olacak Andrew Bosworth, gönderilen mesajda sosyal ağın toplu olarak çeşitli Blockchain veya kripto para teknolojilerini benimsemesi ve bunlarla çalışması için bir vizyon açıkladı.

meta operasyonlarini blockchaine tasiyor Meta Blockchain

Meta, Blockchain Odaklı Çalışmalarını Hızlandırıyor

Teknoloji endüstrisindeki uzmanlar, girişimciler ve yatırımcılar, internetin gelecekteki mimarisini tartışırken, bazıları Blockchain teknolojisinin sunduğu merkeziyetsizliğin, Meta ve Google gibi devlerden güç almanın bir yolu olduğuna inanıyor.

Ancak Google kripto konusunda sessiz olsa da Meta başta olmak üzere birçok şirket bu alanda büyük atılımlar yapıyor.

Meta’nın gelecekteki Teknoloji Müdürü Andrew Bosworth, Blockchain teknolojisinin benimsenmedi gerektiğini şu şekilde ifade etti:

“Genel rehberliğim, Blockchain ile derin bir uyumluluğu hedeflemek üzerine. Henüz buna bağlı olmamızı beklediğim pek fazla yer yok, ancak Web 3.0 alanında girişimcilerle ortak çalışma fırsatı görürsek, bu çabaya değeceğini umuyorum.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 463.362,15 TL 10,23%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.660,48 TL 15,46%
tether
Tether (USDT) 13,39 TL 0,77%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.732,90 TL 16,22%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,39 TL 0,69%
cardano
Cardano (ADA) 14,11 TL 12,80%
solana
Solana (SOL) 1.224,63 TL 26,78%
xrp
XRP (XRP) 7,72 TL 14,85%
terra-luna
Terra (LUNA) 816,11 TL 14,94%
polkadot
Polkadot (DOT) 236,44 TL 20,03%
Bağlantıyı kopyala