bitcoinBTC/TRY
1.089.654,78 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
59.261,74 TL 0,72%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.578,11 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 0,66%
solanaSOL/TRY
1.703,00 TL 1,08%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,14%
staked-etherSTETH/TRY
59.187,05 TL 0,87%
cardanoADA/TRY
10,83 TL 2,18%
dogecoinDOGE/TRY
2,40 TL 2,24%

Paylaş

Ethereum (ETH) İki Ayın En Düşük Seviyesinde

ethereum eth iki ayin en dusuk seviyesinde

Kripto para topluluğunun merakla beklediği Ethereum Merge yükseltmesi geçtiğimiz 15 Eylül tarihinde başarıyla tamamlandı. Ancak birçok kişi fiyatın düşeceğini düşünürken, bir kısım da yükseleceğini ifade ediyordu. Merge sonrası Ethereum fiyatı iki ayın en düşük seviyesine indi. Bununla birlikte Ethereum’da büyük satışlar yaşandı.

Kripto Piyasasındaki Tasfiyeler 400 Milyon Doları Aştı

Ethereum, çift haneli bir yüzdeyle düştü ve büyük satışlara yol açtı. Ethereum‘da 24 saatlik bir ölçekte tasfiye edilen pozisyonların toplam değeri yeniden yükseliş yaşayarak 400 milyon dolara ulaştı.

Geçtiğimiz perşembe günü Merge gerçekleştiğinde Ethereum 1.600 dolar civarında işlem görüyordu.

Hafta sonuna yaklaşık 1.450 dolardan giren Ethereum, son 12 saatte temmuz ayından bu yana ilk kez 1.300 doların altına düştü.

Pazarın geri kalanı da iyi durumda değil. Bitcoin büyük bir darbe aldı ve 18.380 dolar seviyesine kadar geriledi.

Cardano, Polkadot, Shiba Inu ve Polygon gibi altcoinler de yüzde 10’a kadar düşüş yaşadı. Uniswap, NEAR, Litecoin ve Chainlink çift haneli kayıplarla yaşadı.

Genel kripto para piyasa değeri, günlük 60 milyar dolar azalarak 900 milyar dolara kadar düştü.

Artan oynaklıkla birlikte kripto piyasasındaki toplam tasfiye miktarı günlük ölçekte 400 milyon dolara ulaştı.

120.000’den fazla yatırımcının pozisyonları olumsuz sonuçlandı. BitMEX’te 10 milyon dolar değerinde büyük tasfiyelerin gerçekleştiği görüldü.

ethereum eth iki ayin en dusuk seviyesinde
Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala