Elon Musk’tan McDonald’s’a DOGE Çağrısı

elon musk mcdonaldsi doge kabul etmeye cagirdi

Fast food devi McDonald’s, Twitter hesabı üzerinden kripto paralar ile ilgili yaptığı paylaşımlar ile sık sık gündeme gelmeye başladı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da bu paylaşımlara sessiz kalmadı. Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden fast food devini Dogecoin (DOGE) kabul etmeye çağırdı.

Elon Musk, McDonald’s’a DOGE Çağrısında Bulundu

Bilindiği üzere McDonald’s kısa süre önce kripto para topluluğu ile alay ederek, pazarlama oyunu oynamaya başladı. McDonald’s Twitter hesabı üzerinden kripto para yatırımcılarına yönelik esprili bir paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşım binlerce beğeni aldı. Bunun yanında bu paylaşıma kripto para piyasasındaki birçok kişi ve şirket yanıt verdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’e (DOGE) olan hayranlığı ile biliniyor. Bu nedenle Fast food devi McDonald’s’ın paylaşımlarına sessiz kalamadı. Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden “Eğer McDonald’s Dogecoin’i kabul ederse, televizyonda Happy Meal yerim” paylaşımını yaptı.

Ayrıca geçtiğimiz hafta Billy Markus, Twitter’da dişlerinde patates kızartması tutan bir Shiba Inu köpeğinin resmini paylaşarak Dogecoin sahiplerine çağrı yaptı. Daha sonra Dogecoin sahipleri McDonald’s’a DOGE’u kabul etmesi için baskı yapmaya başladılar.       

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
466.840,93 TL 1,25%
ethereumETH/TRY
30.962,67 TL 3,63%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
4.757,28 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
6,46 TL 3,48%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
8,29 TL 5,32%
solanaSOL/TRY
802,25 TL 5,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,34 TL 4,99%
Bağlantıyı kopyala