Dogecoin Sahiplerinden McDonald’s’a DOGE Baskısı

dogecoin sahiplerinden mcdonaldsa doge baskisi

Dünyanın önde gelen fast food zincirlerinden biri olan McDonald’s‘ın resmi Twitter hesabı şu sıralar Dogecoin (DOGE) sahiplerinin hedefinde. Topluluğu harekete geçirmek isteyen isim Dogecoin kurucusu Billy Markus oldu. Markus, Twitter üzerinden Dogecoin sahiplerine çağrı yaptı.

McDonald’s DOGE Baskısı Altında

ABD’li fast food devi McDonald’s, Dogecoin sahiplerinin yoğun baskısıyla karşı karşıya. Konuyla ilgili ilk tweet, Dogecoin kurucusu Billy Markus‘tan geldi. Markus attığı tweette şunları söyledi:

“Hey #dogecoin ailesi, McDonald’s’ın bu tweet yanıtının en yüksek etkileşimi olduğundan emin olalım”

Billy Markus, tweetine bir de ağzında bir patates kızartması tutan Doge köpeği iliştirdi.

McDonald’s ise konuya, müşterilerinin ödeme deneyimini yeniden değerlendirmeye devam edeceğine dair standart bir yanıt verdi.

Kasım ayında fast food devi, McRib‘in 40. yılına özel NFT koleksiyonu piyasaya sürmüştü. Temmuz 2018’de ise MacCoin isimli kripto para birimi tanıtılmıştı. Bu, McDonald’s’ın kriptoya girdiğini düşündürtse de sonrasında sadece bir hamburger alabilmek için kupon olduğu açıklandı.

McDonald’s, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador‘da Bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

dogecoin sahiplerinden mcdonaldsa doge baskisi 2

Diğer yandan Dogecoin‘i benimseyen şirketler arasında Tesla, Space X, Dallas Mavericks ve Newegg yer alıyor. Ek olarak sinema salonu zinciri AMC de 2022 başlarında biletler için Dogecoin kabul edeceğini açıkladı.

Şimdilik McDonald’s’ın bu yüksek etkileşimli tweetten etkilenip etlenmeyeceği belli değil. Haberin yazımı sırasında, Billy Markus’un tweeti 5.000’e yakın beğeni ve 1.400’e yakın retweet almıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala