bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,383.05 0.97%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,475.68 0.33%
bnb
BNB (BNB) $ 593.78 0.09%
solana
Solana (SOL) $ 179.29 4.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.58873 0.68%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431843 0.30%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.137887 5.78%

McDonald’s Çin, İlk NFT’sini Çıkardı

mcdonalds cin ilk nftsini cikardi

Çin’de kripto varlıklara karşı uygulanan yasaklar birçok kripto şirketinin ülkeden kaçmasına neden oluyor. Son olarak, 20 şirketin, Çin’den ayrıldığını duyurmuştuk. Diğer taraftan McDonald’s Çin yayınladığı ilk NFT ile dikkat çekmeyi başardı. McDonald’s, Çin‘de 31. yılını kutluyor. Bu kutlama için da bir NFT yayımlandı.

McDonald’s Çin, 31. Yıla Özel NFT Yayımladı

McDonald’s Çin tarafından ilk NFT projesi yayımlandı. NFT, “Big Mac Rubik Kübü” olarak isimlendirildi. Şirket, Çin’deki çalışanlarına ve müşterilerine de toplam 188 NFT verecek. Bu yayımlanan NFT de 188 NFT’nin ilki.

Rubik küp şeklindeki NFT, şirketin, Şangay’daki yeni genel merkez binasının şekline benziyor.

mcdonalds cin ilk nftsini cikardi 2
McDonald’s Çin Yeni Genel Merkezi

McDonald’s Çin, bu hamlesiyle piyasaya NFT süren ilk restoran zinciri oldu. Konuyla ilgili konuşan McDonald’s Çin CEO’su Zhang Jiayin, yeni trendlerin ve son teknolojilerin şirket için her zaman önemli olduğunu söyledi.

Yapılan resmi açıklamaya göre NFT, McDonald’s’ın değerlerinin yanı sıra sevgi, teknoloji ve trendin simgesi olarak tanımlanıyor. Şirketin değerleri ise şöyle; hizmet, hoşgörü, dürüstlük, topluluk ve aile.

Eylül ayının başlarında McDonald’s El Salvador da BTC ile ödeme alacağını açıklamıştı. Hatırlayacağınız gibi BTC, El Salvador’da yasal olarak kabul edilen kripto varlık olma özelliğine sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala