Çin Pazarından 20’den Fazla Kripto Şirketi Ayrıldı

cin pazarindan 20den fazla kripto sirketi ayrildi

Çin’in kripto yasağını başlatması üzerine birçok kripto şirketi Çin pazarından çekilme kararı aldı. China Securities Journal, yaptığı bir açıklama ile yeni gelen sıkı düzenlemeler ile beraber 20’den fazla kripto şirketinin Çin pazarından ayrıldığını bildirdi.

Çin’in büyük bir haber kaynağı olan China Securities Journal’a göre, Çin’in kripto yasağı nedeniyle; ticaret, madencilik gibi alanlarda çalışan 20’den fazla şirket Çin pazarından ayrılıyor.

cin pazarindan 20den fazla kripto sirketi ayrildi 2

Çin’in Yeni Kripto Yasağı Borsa ve Madencileri Etkiledi

China Securities Journal haberine göre, 7 Ekim itibariyle, kripto ile çalışan yirmiden fazla şirket, tüm kripto para birimi işlemleri yasa dışı olarak kabul edildiği için Çin pazarından tamamen çekilme kararı aldı.

Daha önce belirtildiği üzere 24 Eylül’de Huobi exchange, yeni kullanıcı hesaplarının kaydını durdurmuştu. Huobi, müşterilerini fonlarını diğer platformlara ve cüzdanlara taşımaya çağırdı. Aralık ayı sonuna kadar Çin’de faaliyetlerini tamamen durdurma kararı aldı.

Spark Pool’da Çinli kullanıcılarla çalışmayı durdurdu. Son olarak, Madencilik makineleri için yazılım üreten NBMINER de çalışmalarını durduranlar arasında.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 569.230,62 TL 0,38%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.513,16 TL 0,60%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.356,26 TL 0,32%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,39%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 2,02%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,37%
solana
Solana (SOL) 1.474,74 TL 0,38%
polkadot
Polkadot (DOT) 389,17 TL 0,07%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,20 TL 0,47%
Copy link
Powered by Social Snap