bitcoinBTC/TRY
1.091.912,71 TL 0,37%
ethereumETH/TRY
59.368,27 TL 1,01%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.590,85 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
17,54 TL 0,58%
solanaSOL/TRY
1.713,13 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
59.269,84 TL 0,91%
cardanoADA/TRY
10,87 TL 1,71%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,48%

Paylaş

Coinbooks, DAO Çalışmaları için 3.2 Milyon Dolar Fon Topladı

Coinbooks DAO Çalişmalari için 3.2 Milyon Dolar Fon Topladi

Blockchain teknolojisi tüm hızıyla büyümeye devam ederken, DAO sektörü de hızla genişlemeye devam ediyor. Şirketler bu alanda yeni yeni yatırımlarını sürdürürken, Coinbooks da yatırımlarını artırıyor. Öyle ki 3 ay önce kurulan San Francisco merkezli muhasebe yazılım girişimi olan Coinbooks, DAO tabanlı çalışmaları için 3.2 milyon dolar yatırım aldı.

Coinbooks’a DAO için 3.2 Milyon Dolar Fon

Hatırlarsanız Coinbooks’un bu ayın başlarında tamamlanan en son turu 2.5 milyon dolardı ve ön tohumlama Şubat ayında 700.000 dolar oldu. Bathla, bu fonla daha güçlü bir ekip kurmayı, ürün-pazar uyumunu test etmeyi ve ölçeklendirmeye odaklanmayı hedefliyor. Coinbook’lar ayrıca Y Combinator’ın 2022 yaz kohortuna katılacak.

21 yaşındaki kurucu ve CEO Arnav Bathla tarafından kurulan şirket, merkezi olmayan özerk kuruluşların veya “DAO’ların” ve kripto şirketlerinin şu anda muhasebe yapma şeklini değiştirmeyi hedefliyor.

Bathla, konuyla alakalı olarak verdiği demeçte, şu ifadelere yer verdi:

“Mevcut muhasebe platformları banka hesabınızla entegre oluyor. DAO’lar ve kripto şirketleri, kripto işlemleri için cüzdan kullanır. bu, kriptolarını takip etmek için işlemleri mevcut platformlara manuel olarak kopyala-yapıştır yapmak zorunda oldukları anlamına geliyor.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala