Çin Yüksek Mahkemesi’nden Blockchain Çağrısı

cin yuksek mahkemesinden blockchain cagrisi

Kripto paralara karşı en katı yaklaşımı sergileyen Çin, teknolojik açıdan da bu dünyadan geri kalmak istemiyor. Bu doğrultuda Çin Yüksek Halk Mahkemesi, yargı sistemi için Blockchain teknolojisini benimseme çağrısı yaptı.

Çin Yüksek Mahkemesi: Blockchain Yargıda Kullanılabilir

Çin Yüksek Halk Mahkemesi, kısa süre önce bir rapor yayımladı. Yayımlanan raporda, Blockchain teknolojisinin yasal belgelerin ve raporların doğrulanması için kullanılabileceği söyleniyor. Ayrıca yargı verilerini saklamak için de yine bu teknoloji kullanılabilir.

Raporda, Blockchain’de depolanan 2,2 milyardan fazla yargı sertifikası olduğu bilgisine yer veriliyor.

cin yuksek mahkemesinden blockchain cagrisi 2

Mahkeme, Blockchain teknolojisinin dava dosyalama, bilgi sorgulama ve doğrulama gibi yargı süreçlerinde verimliliği artıracağını söylüyor.

Mahkeme aynı zamanda kolluk kuvvetleri ve düzenleyiciler arasında zincirler arası işbirlikleri kurulmasını da öneriyor.

Raporda, mahkemenin fikri mülkiyet korumasını, iş ortamı optimizasyonunu ve sosyal kredi sistemini iyileştirmek için de çeşitlik Blockchain ağlarıyla işbirliği yapılması gerektiği belirtiliyor.

Başta da söylediğimiz gibi Çin, özellikle kripto paralar konusunda net. Ülkede, kripto para birimleri yasak. Diğer yandan NFT ve Blockchain teknolojisindeki yenilikler de yakından takip ediliyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.533,77 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
34.805,22 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.728,68 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,33%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
810,72 TL 3,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 9,46%
Bağlantıyı kopyala