Cardano, Infinity Blockchain’i Satın Aldı

cardano infinity blockchaini satin aldi

Cardano ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Son olarak Cardano‘nun Blockchain ticari kolu Emurgo, Cardano’nun birlikte çalışabilirlik uyumunu artırmak amacıyla Infinity Blockchain Group’u (IBG) satın aldığını duyurdu.

Cardano tabanlı merkeziyetsiz borsa SundaeSwap, kısa süre önce Runtime Verification (RV) tarafından güvenlik denetiminin tamamlandığını duyurmuştu. Şu anda ana ağ çıkışından önce çeşitli verimsizlikleri düzeltme sürecinde ve bu yapılan yeni satın alım problemin çözümünde kullanılacak.

cardano infinity blockchaini satin aldi 1

Cardano Infinity Blockchain ile Ekosistemini Genişletiyor

Infinity Blockchain Labs, 2015’ten bu yana Cardano tabanlı çözümlerin ve hizmetlerin geliştirilmesi üzerine çalışmalarını yürütüyor. Blockchain Ar-Ge şirketi, Proof of Stake ve çapraz Blockchain birlikte çalışabilirliği konusunda oldukça deneyimli bir şirket olarak biliniyor. Şirket ek olarak Asya’nın önde gelen Blockchain staking sağlayıcısı Moonstake‘in de geliştiricileri arasında yer alıyor.

Cardano tarafında ise büyüyen ekosistem beraberinde yüksek birlikte çalışabilirliği gerektiriyor. Bu satın alım ile Cardano’nun uzun vadeli hedefi, büyük miktarda kullanıcı verisini işleyecek kadar ölçeklenebilir ve diğer Blockchain ağları entegre olabilen ağ teknolojisine dayalı merkeziyetsiz bir veri platformu oluşturmak.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 566.655,20 TL 0,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 42.164,55 TL 0,12%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.322,50 TL 0,86%
tether
Tether (USDT) 13,51 TL 0,45%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,51 TL 0,39%
cardano
Cardano (ADA) 18,24 TL 7,69%
solana
Solana (SOL) 1.840,30 TL 1,38%
xrp
XRP (XRP) 10,04 TL 0,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.091,40 TL 3,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 330,07 TL 0,68%
Bağlantıyı kopyala