bitcoinBTC/TRY
1.268.727,01 TL 0,59%
ethereumETH/TRY
67.999,07 TL 0,33%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
6.943,16 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
19,12 TL 2,26%
solanaSOL/TRY
2.134,84 TL 1,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,16%
staked-etherSTETH/TRY
67.946,71 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
17,15 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
2,92 TL 0,09%

Paylaş

Çankaya Blockchain, Blockchain Buluşmaları’nın İlkini Düzenledi

Cankaya Blockchain Blockchain Bulusmalari nin Ilkini Duzenledi

Blockchain sektörü günümüzde hızla büyümeye devam ediyor. Bir taraftan şirketler yatırımlarını artırırken, diğer taraftan yeni nesil projeler girişimlerini hızlandırıyor. Bu noktada düzenenlenen etkinliklerin önemi de bir hayli yüksek. Bu etkinliklerden birini düzenleyen Çankaya Üniversitesi‘nin Blockchain kulübü ise ilk Blockchain Buluşmaları etkinliğinin ilkini gerçekleştirdi.

Cankaya Blockchain Blockchain Bulusmalarinin Ilkini Duzenledi

Çankaya Blockchain, Blockchain Buluşmaları Etkinliğinin İlkini Düzenledi

Blockchain etkinlikleri hem sektörel gelişim, hem de bu sektördeki kilit isimlerin birbirini tanıması açısından oldukça önemli. Bu yüzde özellikle son dönemde sık sık yapılan bu tarz etkinlikler, bir taraftan sektörün gelişimini ortaya koyarken, diğer taraftan bu gelişimi hızlandırıyor. Türkiye’deki birçok Blockchain kulüplerinden biri olan Çankaya Üniversitesi Blockchain Kulübü ise bu etkinliklerden birini düzenledi. Blockchain meraklıları, yerel ve global kripto varlık borsaları ve Blockchain teknolojisine odaklanan kripto şirketleri da dahil olmak üzere Anadolu’daki tüm Blockchain dünyasını Anadolu Blockchain Buluşmaları ile bir araya getirmeyi planlayan kulüp ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Birçok trader, geliştirici ve influencer’ın katıldığı etkinlikte Çankaya Blockchain Kurucusu ve Başkanı Anıl Karaçay, LBank Türkiye Topluluk Yöneticisi Ekrem Örünğ, Web3 Derneği Kurucusu ve Başkanı Buğra Ayan, Altcointürk kurucu ortaklarından Sharkcrypto ve NFT Horizon  kurucu ortaklarından Ulaşcan Deniz Genç konuşmacı olarak yer aldılar. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala