Bitso Uluslararası İşlemler için Circle Entegrasyonu Getirdi

bitso uluslararasi islemler icin circle entegrasyonu getirdi

Meksika merkezli kripto para borsası Bitso, sınır ötesi ödemeler için Circle entegrasyonunu duyurdu. Böylelikle, Bitso Shift girişimi ile Meksikalı işletmelerin sınır ötesi işlemleri daha güvenli ve kolay bir şekilde yapmalarını sağlayacak.

Circle, borsanın Bitso Shift girişiminin bir parçası olarak sınır ötesi işlem için gerekli alt yapıyı sağlıyor. Dünya Bankası verilerine göre ABD, Meksika’nın en önde gelen ticaret ortaklarından birisi. Meksika Merkez Bankası’na göre, 2020’de Meksika ABD’den 40 milyar dolarlık havale almış durumda.

bitso uluslararasi islemler icin circle entegrasyonu getirdi 2

Bitso, Circle Entegrasyonu ile Sınır Ötesine Açılıyor

Bitso ve Circle arasında yeni bir entegrasyon oluşturuldu. Bu yeni girişim, USD coin (USDC) stablecoin’i işleten ödeme hizmetleri şirketi Circle’ın ödeme çözümlerini dahil ederek, kullanıcıların yerel banka havaleleri yoluyla para yatırma ve çekme yapmalarına ve ABD veya Meksika’ya ödeme yapmalarına olanak tanıyor. Ayrıca, kullanıcıların Meksika pesosunu ABD doları destekli sabit paralara dönüştürmelerine de izin veriliyor.

Bitso tarafından sağlanan bilgilere göre, ABD doları cinsinden banka hesaplarına erişim şimdilik yalnızca Meksika’nın kuzey sınır bölgesinde yaşayan Meksikalılar için geçerli.

Bitso’nun kurucu ortağı ve CEO’su Daniel Vogel konuyla alakalı olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Meksikalı serbest çalışanların ve işletmelerin küresel dijital ekonomide gelişmelerini destekleyecek düzenlenmiş, düşük maliyetli bir ürün sunmak için Circle ile ortak olmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 658.197,58 TL 0,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.614,88 TL 1,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.298,44 TL 2,83%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.374,22 TL 1,40%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,08%
xrp
XRP (XRP) 11,41 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 426,01 TL 0,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 1,28%
Bağlantıyı kopyala