Bank of America: Blockchain’in Gerçek Bir Değeri Var

bank of america blockchainin gercek degeri olmadigi iddiasini reddetti 1

ABD’deki en büyük bankacılık kurumlarından biri olan Bank of America, en son yayınladığı araştırma raporunda Blockchain teknolojisini ve bu teknoloji üzerinde çalışan uygulamaları konu aldı. Bank of America, yayınladığı raporda bu teknolojilerin bir değer sahip olduğunu, aksi yöndeki iddiaları reddettiğini dile getirdi.

Bank of America’dan Blockchain Konulu Rapor

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Parlamento’ya yaptığı konuşmada kripto paralar hakkındaki olumsuz düşüncelerini tekrarlamıştı. Bailey, kriptonun “gerçek bir değeri” olmadığını söylemişti.

bank of america blockchainin gercek degeri olmadigi iddiasini reddetti

Bank of America (BAC) bir araştırma raporunda, Blockchain’in ve bunlar üzerinde çalışan uygulamaların gerçek bir değere sahip olduğunu, aksi yöndeki iddiaları reddettiğini aktardı.

Ethereum Blockchain’i, bu yıl yaklaşık 3,9 milyar dolar ve 2021’de de yaklaşık 9,9 milyar dolar işlem ücreti üretti. Geçtiğimiz cuma günü yayınlanan rapora göre, geçen yılın toplamı bir önceki yıla göre yüzde 1.558 daha fazlaydı.

Bitcoin Blockchain’i geçen yılın tamamında yaklaşık 1 milyar dolar ile karşılaştırıldığında yılın başından bugüne kadar yaklaşık 93 milyon dolar işlem ücreti üretti. Bank of America, Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin sahiplerinin varlıklarını son aylarda bir kenara bırakıp hareket ettirmemesinden dolayı yıllık bazda düştüğünü belirtiyor.

Banka, yatırımcıların çekilmesiyle birlikte Ethereum işlem ücretlerinin, yıldan yıla düştüğünü söyledi.

Bank of America, yeni gelişen endüstrinin öngörülemez olması sebebiyle Blockchain için nakit akışlarını henüz tahmin edemediğini belirtti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
387.093,16 TL 8,58%
ethereumETH/TRY
30.862,40 TL 8,99%
tetherUSDT/TRY
18,07 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,05 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
5.193,97 TL 5,53%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,19 TL 9,66%
cardanoADA/TRY
8,49 TL 11,57%
solanaSOL/TRY
677,16 TL 8,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,27 TL 10,83%
Bağlantıyı kopyala