Avalanche Bridge, Core Wallet ile Bitcoin Desteğine Kavuştu

Avalanche Bridge Core Cüzdani ile Bitcoin Desteğine Kavuştu

En aktif Blockchain ağlarından birisi olan Avalanche, yeni ürünleri ile birlikte gelişimini sürdürüyor. Kısa bir süre önce Core tarayıcı cüzdanını kullanıcılara açan Ava labs, Son olarak Avalanche Bridge ile birlikte Bitcoin ağına desteği başlattı. Bu destek ile birlikte Avalanche ağı kullanıcıları kolay bir şekilde Bitcoin ağı üzerinden transferlerini gerçekleştirebilecekler.

Avalanche Bridge, Core Cüzdanı ile Bitcoin Desteğine Kavuştu

Avalanche Bridge, Bitcoin’e Doğrudan Köprü Çözümü Sunuyor

Ava Labs, Core adlı tarayıcı tabanlı yeni web3 cüzdanının bir parçası olarak Avalanche-Bitcoin köprüsünü de başlattı. Köprü, Bitcoin’i (BTC), BTC.b adlı Avalanche tabanlı bir token olarak etiketleyecek ve Avalanche’ın Platypus ve TraderJoe dahil DeFi protokollerinde kullanılmasına izin verecek.

Konu hakkında Ava Labs’tan bir sözcü The Block’a verdiği demeçte, şu ifadelere yer verdi:

“BTC’yi BTC.b ile köprülemeye devam ediyoruz. Aradaki fark, yerel BTC ile başlıyoruz (Ethereum’a köprülenmiş WBTC yerine), ardından Avalanche’daki varlığı BTC.b’ye sarıyoruz”

Köprü hakkında yapılan açıklamada, köprünün, Avalanche’ın Ethereum ile bağlanan köprüsünde kullanılan Intel SGX’in kullanıldığı belirtildi. Gelecekte bu köprü, Bitcoin kullanıcılarına DeFi Kingdoms ve Swimmer gibi Avalanche alt ağlarının yanı sıra Ethereum gibi diğer blok zinciri ağlarına da erişim sağlayacak.

Blockchain Köprüsü Nedir?

Blockchain köprüleri (Bridges), iki farklı ağın arasında iletişimin sağlanması olarak tanımlanabilir. Burada yatan mantık, iki farklı Blockchain ağının herhangi birinde gerçekleşen işlemin, köprü uzantısı ile işleme konulduğunda diğer ağda kaydedilmesidir. Avalanche Bitcoin örneğini ele alırsak, birisi Avalanche ağı üzerinden bir gönderim yaptığında, Bitcoin’e endeksli bir BTC.b ağa kaydedilir. Böylelikle işlem her iki ağda da güvenle saklanmış olunur.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
328.901,32 TL 3,07%
ethereumETH/TRY
18.428,49 TL 4,87%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
16,76 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
3.747,18 TL 3,69%
binance-usdBUSD/TRY
16,74 TL 0,21%
cardanoADA/TRY
7,72 TL 3,02%
xrpXRP/TRY
5,38 TL 2,92%
solanaSOL/TRY
569,89 TL 4,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 3,63%
Bağlantıyı kopyala